Fotoreportáž - ohňostroj ticha
Foto: autorka

Fotoreportáž - ohňostroj ticha

6. 1. 2020

Sotva za dohledu sv. Vavřince, shlížejícího z výšky morového sloupu, pohasl novoroční ohňostroj a početné obecenstvo uspokojené pohledem na barevnými paprsky ozářenou nebeskou báň se s jiskřičkami v očích odebralo do teplých domovů, rozhostilo se ticho. Takové ticho, že příroda nám za odměnu a pro potěchu přes noc seslala a po celém kraji rozprostřela bílou mrazivou nádheru. Každičká věc, každičký strom, každičká rostlinka byla ráno obalená bílými krystalky. To vše se ztrácelo v mléčně bílé mlze. Musela, prostě jsem se musela obléknout a jít mlhu prorážet a dívat se a dívat. Moje kroky zamířily k rybníku za městem. Ledňáčka už tam sice nikdy neulovím, ani klouzačky si tam dělat nebudeme, protože je nově obehnán ohradou s výstražnými cedulemi, ale námraza z něj dnes i tak dělá dobrého společníka.

Odpoledne jsem se vypravila k rozlehlé pískovně na druhém konci města. Sem se v horkém barevném létě jezdíme koupat. Nyní si tu připadám jako v chrámu, v němž pán bůh barvičkami šetřil. Zamrzající voda má světlounce zelenou barvu a písek si nechal žlutou, avšak vše ostatní je laděno do bíla.  Jsem tu úplně sama, mlha i ticho by se daly krájet. Potuluji se po březích, zkřehlými prsty se snažím stisknout spoušť a zachytit božský klid objektivem mého fotoaparátu. Napadá mě příměr pro tuto nezvyklou situaci - ohňostroj ticha. Užívám si jej plnými doušky a prosím paní zimu, aby nás ve svém království nechala pár dní. Nevyslyšela mě, hned další den si krajkové záclonky sundala ze šňůr a odvezla je někam jinam. Možná k vám?   

Hodnocení:
(5 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.