Leden za kamna vlezem
Foto: autorka

Leden za kamna vlezem

8. 1. 2020

A je to tady. Budeme zase o rok starší. Veškeré svátky jsme ve zdraví přežili, občas se i sluníčko ukáže, den se prodlužuje. Leden -  už abych se šla podívat, jaká semínka zeleninová i kytičková mi zbyla a která dokoupím. V únoru správný zahrádkář začíná vysévat papriky.

Dnes jsem ošetřila kytičky na kryté verandě, vypadá to, že ve zdraví vydržely pelargonie i fuchsie. Za oknem kvetou orchideje, azalka, anturie,  vánoční hvězda i  dokonce nasazuje teprve teď můj starý vánoční kaktus. Domnívá se snad, že už budou velikonoce? Radost pohledět, správně zalít, pokochat se kvetoucími květinkami za oknem. Čas neskutečně rychle uteče mezi jednotlivými ročními obdobími. 

Také na íčku se ustavičně něco děje. Občas je dění hektičtější, občas klidnější. Jak jsem vytušila, některá kamarádství se rozpadla, některá nová vznikají. Prostě holky jsou holky v mládí i ve zralém věku. Pamatuji se, když jsme byly dvě kamarádky a vetřela se k nám třetí, už to nedělalo dobrotu. Zrovna tak se utvářejí skupinky v jakémkoliv spolku, ať sportovním, seniorském , pejskařském, atd. O politických spřaženích ani nemluvě. Někteří jsou si prostě sympatičtější, upřímnější, tam to přátelství vydrží déle anebo pořád. Tam, kde vzniká nezdravé rivalství, šepotání za zády, vždy se najde dobrák, který donáší a přátelství končí. Ale to není žádná tragédie, je to lepší nežli dlouhotrvající přetvářka. 

Však se říká - vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá.  Docela to platí i v běžném životě. I tady na íčku myslím, že jsme se tu sešli  lidé přibližného věku, ač různých povah i zálib, a našli jsme na tomto portálu mnoho společného. Poučení i pobavení. A každý chodíme s trochou do mlýna, přihodíme na ohýnek, aby neuhasl a aby nás i nadále hřál.

Leden -  vždy doufám, že doženu resty, přerovnám, vytřídím, zařadím fotky, ale nějak se mi nedaří do zimních měsíců vtěsnat vše, co by se mělo vylepšit. Letošní lednové počasí mě vybízí k naplnění pořekadla: Leden za kamna vlezem. A takové občasné  lenošení, lépe zní meditování, je přece také důležité pro naše zdraví, že? 

Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.