V Praze budou vystaveny
unikátní Warholovy obrazy

V Praze budou vystaveny
unikátní Warholovy obrazy

5. 11. 2012

Čtrnáct unikátních portrétů Andyho Warhola, které pro "větší eleganci" posypával prachem z diamantů, si budou moci návštěvníci zdarma prohlédnout od 10. do 20. listopadu v rámci výstavy společnosti Diamonds International Corporation. V pražském sídle společnosti uvidí také diamanty a diamantové šperky.

Mezi obrazy slavného pop-artového umělce návštěvníci naleznou například dvojici portrétů Edwarda Kennedyho, tři vyobrazení svazijské královny Ntombi Twala nebo trojici děl zachycující katedrálu v německém Kolíně. Některé serigrafie, tedy obrazy vytvořené technikou sítotisku, budou i na prodej. Portrét primabaleríny Karen Kain, který bude také na výstavě, se už prodal, a to v první den bratislavské části výstavy za 29 tisíc eur (tedy více než 700 tisíc korun). Zajímavostí je, že čtyři portréty z Warholova diamantového období si nedávno do sbírky pořídila i britská královna Alžběta II.

Kromě výjimečných obrazů budou v centru Prahy v Široké ulici, kde se nachází sídlo firmy Diamonds International Corporation, vystaveny i diamanty různých barev, tvarů a velikostí. Chybět nebudou ani šperky z dílny světově uznávané návrhářky Blanky Matragi a kolekce luxusních hodinek osázených, jak jinak, diamanty.

Prodejní výstavu, kterou společnost přichystala už pošesté, zahájí odborník na diamanty Manuel Rappaport, jehož oceňováním drahých kamenů se řídí ceny diamantů na celém světě.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.