Domácí hádky kvůli hlasitosti televize
pixabay

Domácí hádky kvůli hlasitosti televize

13. 1. 2020

Můžu poslouchat hudbu z mobilu či tabletu na sluchátka? Ano. Někde z boku je kulatá dírka o průměru 3,5 mm. Do ní se strčí konektor sluchátek.  Reproduktor mobilu či tabletu se tím vypne a hrají jen sluchátka. Regulace hlasitosti se dělá na mobilu či tabletu. Ano, to je běžné.

Můžeme, např. v autobusu poslouchat dva lidé z jednoho mobilu či tabletu? Ano. Do dírky pro sluchátka strčíme rozdvojku a do ní dvoje sluchátka. Jako doma u elektriky (rozdvojka). Některá lepší sluchátka mají ještě na šňůře regulátor hlasitosti, který umí jen zeslabovat..

 rozdvojkanasluchatka.jpg

To samé můžeme udělat u televize. Musíme někde vzadu (najde se to i v návodu) najít výstup na sluchátka, který vypadá stejně jako u mobilu či tabletu. Při vstrčení sluchátek se reproduktory v televizi vypnou a hrají jen sluchátka.  Hlasitost se reguluje v televizi. Když chtějí poslouchat dva lidé, tak se to udělá stejně s tou rozdvojkou. Nejdřív to vyzkoušejte s nějakými libovolnými sluchátky, které máte k mobilu. Některé televizory bohužel sluchátkový výstup nemají.  Viz. níže.

No jo, ale šňůra sluchátek je na sledování televize moc krátká. Koupíme si prodlužovačku.

prodluzovak3cele5mm.jpg 

Nemohl by každý mít svá sluchátka s 6 m šňůrou? Ano.

 sluchatka6m.jpg

Šlo by to bezdrátově? Ano. Do televize se vstrčí sluchátková rozdvojka. Do ní se vstrčí dvě soupravy bezdrátových sluchátek. Je to takový stojánek na sluchátka, taková vysílačka, přijímačem jsou ta sluchátka.  Každý je samostatně napojen na 220V a v době klidu ta sluchátka dobíjí. Ve sluchátkách je totiž baterie. Regulace hlasitosti se dělá v televizoru, a i když je nastavena na nulu, sluchátka hrají. Každý si nastaví na svých sluchátkách hlasitost jakou chce a v rodině je klid. Dosah je až 10 m, takže je možné chodit po bytě, hraje to i v nejmenší místnosti či na balkoně.

 bezdratovasluchatka.jpg

Teď frčí bezdrátový přenos Bluetooth. Je možné si koupit Bluetooth reproduktor, který obsahuje baterii, kterou je třeba občas dobíjet. Regulace se dělá v mobilu či tabletu po spárování s reproduktorem. Reproduktor bohatě ozvučí místnost (až moc). Lepší reproduktory obsahují ještě FM radio.

 bezdratovyreproduktor.jpg

Je možné použít Bluetoothová sluchátka na mobil či tablet. Ano stejně jako ten reproduktor. Bluetoothová sluchátka obsahují baterii a musí se občas dobíjet, jako mobil, stejnou šňůrou.

 bluetoothsluchatka.jpg

Je možné poslouchat televizi přes Bluetoothová sluchátka. Ano, ale. Některé starší televizory ten Bluetooth neumí. Ty moderní jsou schopné spojit se jen s jedněmi sluchátky.

Televizor bez sluchátkového výstupu

55 palcový televizor QE55Q7FAM nemá kupodivu sluchátkový výstup. V Samsungu se domnívají, že se nedá nic dělat. Datart ani CZC si neví rady. Kupte si televizor se sluchátkovým výstupem, např. Sony! Ne, je řešení! Na čínském Internetu aliexpress jsem si koupil "Digital to Analog Audio Converter". https://www.aliexpress.com/item/32709104869.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dYpj5Cw

Vypadá jako černá krabička cigaret. Jsou u něj 2 kabely: optický a USB. Optický se dá do optického výstupu televizoru, USB do napájecího výstupu televizoru. Za provozu svítí červená dioda. Do sluchátkového výstupu se zapnou sluchátka. Funguje to skvěle.

 konvertor-1.jpg

 

Obrázky berte jenom jako ukázku, jak to asi vypadá. Není to reklama.

Hodnocení:
(4.6 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu