Fotoreportáž: Prohlídka Pražského hradu
Foto: autorka

Fotoreportáž: Prohlídka Pražského hradu

23. 1. 2020

Jednoho dne ještě před Vánocemi dostala Hana Polednová skvělý nápad, domluvit prohlídku Pražského hradu. A to nejen okem, ale také slovem, abychom se něco dověděli i o historii pro nás tak důležitého místa, kde se mnohdy píší dějiny našeho národa. Využila k tomu svoji kamarádku průvodkyni, která toho opravdu ví hodně. Navíc to byla moc milá a příjemná paní, takže  atmosféra byla vynikající.

Prohlídka započala katedrálou svatého Víta, Václava a Vojtěcha, která je pro celou Prahu symbolem tohoto našeho hlavního města. Já osobně jsem se do katedrály těšila ze všeho nejvíce. Zde jsem se např. dověděla dosud mně neznámé informace, kdy byla stavba dokončena i přes to, že jsou na zdech katedrály místa, kde měly být další sochy a dosud nejsou. A dalším zážitkem bylo vidět na vlastní oči korunovační klenoty, byt je to jen replika. Trochu mě mrzí, že nejsou zpřístupněny hrobky v katedrále.

Z katedrály jsme se přesunuli všichni do Královského paláce, kde se nachází Vladislavský sál, v němž se volí naši prezidenti. I toto místo jsem viděla zcela poprvé v životě.Navštívili jsme zde také Zemské desky, kde je však zakázáno fotit, cedule s tímto zákazem tu byly na několika místech.

Třetím objektem této prohlídky byla Bazilika sv. Jiří, která  je jednou z nejstarších českých kostelů. Zde se nachází také kaple sv.Jana Nepomuckého, která je velmi krásně vyzdobena a určitě stála také za zhlédnutí.

Poslední částí prohlídky byla Zlatá ulička, ve které je několik malých domečků, které byly postaveny u hradebních zdí a jsou opravdu malinké. Ulička vznikla v 16. století. V těchto domečcích jsou nyní různé krámky, galerie a expozice.

A po prohlídce, která byla moc příjemná, následoval odchod někam na jídlo, kde nás šlo asi tak polovina ze skupiny. A tady jsme se po jídle mezi sebou všichni rozloučili a odcházeli na vlaky, abychom dojeli v pořádku všichni domů. 

A stejně cenné, jako byla prohlídka, bylo také setkání s ostatními známými i novými Íčkaři. Byla velmi přátelská atmosféra, Hanka snad dokonce psala všem svatým, aby nám zařídili krásné počasí bez deště, sněžení či náledí. Škoda, že brzy odjela Evička M. která kvůli zimě odjela domů a moc jsme si s ní nepovídali. Ale snad si to vynahradíme na jiném dalším setkání! Jen ještě dodám, že kamarádka Alena a její přítel, které jsem na toto setkání vzala, byli velmi spokojení. Tak uvidím, zda se k nám také přidá na Íčko.  

Hodnocení:
(5 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Co vám v současné době nejvíce chybí (odpovědět můžete na tři z níže uvedených možností, které považujete za nejdůležitější)

Kontakt s rodinou

12%

Kontakt s přáteli

11%

Více pohybu

10%

Dobrá nálada

9%

Léky

7%

Potraviny

7%

Pozitivní zprávy

11%

Nějaká naděje

9%

Větší podpora ze strany státu

7%

Větší podpora ze strany města/obce

7%

Roušky

9%