Melír - účes milovaný i zatracovaný. Když se nepovede, může to být katastrofa
Ilustrační foto: pinterest.com

Melír - účes milovaný i zatracovaný. Když se nepovede, může to být katastrofa

25. 4. 2020

Může to být velký krok k lepšímu, ale také ukázka, jak vypadá nevkus. Melíry, tedy zesvětlené či barevné proužky ve vlasech, jsou velmi oblíbeným zpestřením účesu. Ale pozor, ne každému sluší a ne každý kadeřník je umí udělat.

Oživíme účes, uděláme barevné proužky. To je častá věta kadeřnic nebo jejich zákaznic. Výsledkem často bývá podivuhodný pruh, o hodně světlejší než ostatní vlasy. V horším případě to bývá pruh červený, oranžový, fialový. Naopak, některé ženy mají vlasy jemně prosvětlené spoustou nenápadných proužků, které jsou tak jemné a dokonale provedené, že si okolí myslí, že jde o přirozenou barvu vlasů.

Obecně totiž platí několik zásad, které vedou k tomu, že melírování nebude krok do pekla. A čím je žena starší, tím více by je měla znát.

Zesvětlené proužky by měly co nejjemnější a v co nejmenším rozdílu od barvy ostatních vlasů.

Vhodnější se dělat je po celé hlavě, než jen v jedné části, což zpravidla působí nepřirozeně.

Jednodušší to v tomto směru mají blondýnky a ženy s vlasy světle hnědými. Těm, které o sobě často říkají, že jsou šedé myšky, protože jejich původní barva vlasů je taková nijaká, nenápadná, zpravidla jemné světlé proužky velmi sluší. Naopak brunetám, ženám výrazně tmavým, mnohdy uškodí. Na hodně tmavých vlasech výrazné zesvětlení působí lacině, mnohdy až vulgárně. Výsledkem často bývají pruhy barvy podivně oranžové.

Velmi oblíbené extravagantní melíry výrazných barev jako je fialová či červená často brzy omrzí. Mohou slušet ženám, které nosí výhradně oblečení v černé či bílé barvě a vyznávají minimalistický styl. Ovšem pokud si černovlasá žena dá na ofinu výrazný fialový pruh a pak si k němu oblékne žluté tričko s potiskem a další den zelené květované šaty, obdiv za eleganci rozhodně nesklidí.

Dobře vypadají melíry vícebarevné, ovšem je třeba si vybrat kadeřnictví, kde tuto techniku opravdu výborně ovládají. I v tomto případě platí, že by rozdíly mezi odstíny měly být co nejjemnější.

Ideální melír je ten, kdy žena vypadá, jako by se právě vrátila z dovolené u moře a vlasy jí lehce zesvětlilo slunce.

Pozor na melíry by si měly dát ženy, které už mají vlasy zabarvené a ty jejich původní jsou hodně šedivé. Když je lehký melír na vlasech šedivých, celých, od konečků, bývá to zajímavé. Když má žena vlasy nabarvené na tmavo, v nich světlé pruhy a u temene dvoucentimetrovou bílou pěšinku, je to katastrofické. Bohužel, právě u výrazných melírů bývá potíž s dobarvováním, protože barva odrůstá a rozdíl mezi pestrými pruhy a šedivou pěšinkou je pak hodně výrazný.

Takže, melírování je technika, která může vlasy oživit, prosvětlit, dát jim takzvaný šmrnc. Může jim  a tudíž i jejich majitelce však také hodně uškodit.

Tady je inspirace, co vše si pod výrazem melír představit. A připomínáme, že ke kadeřníkovi si budete moci zajít již od 11. května.

móda vlasy
Hodnocení:
(4.7 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

Nový díl: Jak využít QR čtečku v mobilu

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Podle lékařů je chůze nejzdravější pohyb. Kolik zhruba kilometrů týdně ujdete vy?

Maximálně tři

18%

Mezi třemi až pěti

15%

Mezi pěti až deseti

16%

Přes deset

23%

Nechodím vůbec, jen na nákup a k doktorovi

14%

Nevím, neumím to odhadnout

14%