Jak se tohle může stát?
FOTO: autor

Jak se tohle může stát?

9. 4. 2020

Nejsem fotograf, fotím jen na mobil, a to ještě jen tehdy, když ho mám venku u sebe, což je málokdy. A když se nachomýtne nějaká zvláštní událost, bizarní situace, něco neobvyklého.

Navazuji na série fotek, které jsem tu udal v letech 2016 a 2019 tady a ještě taky minulý měsíc tady. To jste mne vyzývali, ať přidám. Tak přidávám. Snad si taky řeknete: Jak se něco takového vůbec mohlo stát? Mohlo. Stalo se.

Když se zadíváte na titulní fotku nahoře, hned vám začne být něco divné. Tak krásný domeček a tak šílený bor.el kolem něho. Toho domečka lituju, toho jo. Najdete ho blízko Javorníku u Liberce.

1 Opravdu dobře zazděný únikový východ, kdybyste potřebovali rychle uniknout… (Fotky si prosím poklikáním zvětšujte. Všechny jsou ode mě.)

2 Krásná podnikatelská stavba! V Domaslavicích podnikatel přestavěl jakýsi statek, ale když mu došly peníze, tak zbývající okna prostě na zeď přimaloval.

3 A už zase! Podkrkonoší. Krásná česká podhorská krajina, oko s dojetím spočine na venkovské architektuře, květinách a … a bác! Bazén ze supermarketu to všechno přebije.

4 Originální socha v rakouském Stroblu. V trávě leží dva bronzoví milenci. Nedalo mi to a lehl jsem si k nim. Úžasná trojka!

5 V ulicích Sarandy v jižní Albánii jsem všude viděl pouliční kamery. Někdo k jedné pověsil ještě česnek. Ten se používá, aby lidi chránil. Že by policistům rušil signál? Nebo se tu použil význam z květomluvy? Česnek prý znamená „jsi mi protivný“.

6 No k téhle fotce ani nemám komentář. Mně to fakt nic nepřipomíná. Asi umrzl. Fotil jsem u Ždárku před Libercem.

7 Hrdě vlaje česká vlajka! Ale není to z Afganistánu, nýbrž z Jenišovic. Jestli se bouralo, nebo naopak stavělo, se nedalo poznat.

8 Kdo má židli, ten bydlí. Ono to není moc dobře vidět, ale uprostřed toho oploceného lesního pozemku nad Rádlem je fakt plastová židle. Marně si lámu hlavu, co neznámého vlastníka přimělo, aby si ji tam postavil. Snad trucovna nebo únik před manželkou?

9 No kdo tohle stavěl? Vždyť jim to padá, viďte? Jo, jako padá. Vtipná architektura patří firmě  Würth, která vyrábí montážní techniku v 84 zemích světa. Centrálu má v Česku, jižně od Mladé Boleslavi, odkud je tato fotka.

10 Tenhle snímek šeredného domu v Dalešicích bych sem vůbec nedával, ale je to kouzlo nechtěného. Sídlí tam totiž – jak vyplývá z cedule – prodejna dekorace. Tak přeji dobré tržby!

11 Fotografie z obce Canico na Madeiře není moc zřetelná, ale uchvátila mě ta situace: vlevo jsou vrata z garáže, dva metry před nimi začíná asi 50metrová propast, v níž se tříští divoký mořský příboj. Z té garáže asi vyjel auťák jen jednou.

12 Základní škola v Soběslavicích. Skromná, ale naše.

13 Jedu si takhle po cyklostezce údolím Adiže v severní Itálií. Sluníčko svítí, příroda uchvacuje, když tu náhle – pod tím potrubím je na výšku maximálně metr. Málem jsem to projel naskrz! Nevešlo se mi tam ani samotné kolo. Dobrá finta na nepozorné cyklisty.  

14 Chci se s vámi důstojně rozloučit, tak přidávám fotku, kterou jste viděli v jiném článku asi před rokem. Je z Bratislavy a ke mně se tam šikovně postavil Schöner Náci. Tehdy známá postavička –člověk, který denně přicházel do centra, byl pěkně oblečen a ke všem se choval přátelsky. Tak jako většina z nás.

Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.