Pondělí 13. dubna: Co by vám nemělo uniknout
Ilustrační foto: pixabay.com

Pondělí 13. dubna: Co by vám nemělo uniknout

13. 4. 2020

Epidemiolog Roman Prymula čeká po příštím víkendu růst počtu nově infikovaných koronavirem. Důvodem je pokles disciplíny při dodržování protiepidemických opatření. Když začne nově infikovaných koronavirem přibývat tempem kolem 400 za den, vláda dle Prymuly přestane uvolňovat opatření.

- V České republice je 6022 potvrzených případů onemocnění COVID-19. Celkem 519 lidí se z nemoci uzdravilo, 143 onemocnění podlehlo.

- „Zůstávám opatrný v hodnocení,“ uvedl Martin Balík z Všeobecné fakultní nemocnice na adresu účinnosti léku Remdesivir. V Otázkách Václava Moravce ocitoval novou studii, která ukazuje bezprostřední zlepšení díky Remdesiviru asi u 47 procent pacientů, zbylí byli dál nemocní, část zemřela. 

- Papež František v neděli ve velikonočním poselství vyzval svět k zastavení všech ozbrojených konfliktů a také k solidaritě v době nynější pandemie nemoci covid-19. Tradiční požehnání Urbi et Orbi (Městu a světu) papež pronesl krátce poté, co v téměř liduprázdné Svatopetrské bazilice ve Vatikánu sloužil mši na Hod boží velikonoční, kterou lidé z celého světa mohli sledovat v živém přenosu přes internet či v televizi.

- Počet obětí koronaviru po celém světě přesáhl 110 000. Informovala o tom americká Univerzita Johnse Hopkinse (JHU), která vývoj pandemie monitoruje celosvětově. Potvrzených případů nákazy je téměř 1,8 milionu.

- K opatřením, které mají směřovat ke zmírnění šíření pandemie nového typu koronaviru sáhl americký prezident Donald Trump až v polovině března. Lednovým varováním od Národní bezpečnostní rady či ministra zdravotnictví navzdory. Upozorňuje na to list New York Times. Už dříve přišel s podobným zjištěním i Washington Post. První případ nákazy v USA zaznamenali 21. ledna.

- Britský premiér Boris Johnson, který se kvůli těžkému průběhu nemoci covid-19 ocitl na JIP, byl propuštěn z nemocnice do domácího léčení. Johnson poděkoval zdravotníkům z londýnské Nemocnice sv. Tomáše za záchranu života. Ministerského předsedu přijali do nemocnice minulou neděli, několik dní strávil na jednotce intenzivní péče. „Nedokážu jim dost poděkovat. Vděčím jim za život,“ uvedl.

- Brazílie má svou nejstarší vyléčenou osobu. Je jí Gina Dal Colleto, které je 97 let. Gina byla hospitalizována 1. dubna a skoro nikdo nepředpokládal, že by nemoc covid-19 mohla porazit. V neděli však opustila nemocnici v Sao Paulu, ve které se léčila.

koronavirus
Hodnocení:
(5.2 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

AKTUÁLNÍ ANKETA