Infrasauna je vhodná také 
pro astmatiky či kardiaky

Infrasauna je vhodná také
pro astmatiky či kardiaky

17. 11. 2012

O blahodárných účincích sauny na tělo i duši asi nikdo nepochybuje. Saunování pomáhá uvolnit tělo a zbavit se námahy a stresu, při pravidelném saunování lze dosáhnout lepší psychické i fyzické kondice. Možná, že mnozí z Vás by si saunu rádi pořídili, ale z finančních či prostorových důvodů to nelze. Řešením jsou infrasauny.

Minimální nároky na prostor
Infrasauna je novou generací saun, která je založena na principu přímého prostupu infračerveného záření tkání do hloubky až 4 cm. Přímo do organismu proniká 80 % vyzařované energie, jen 20 % záření ohřívá okolní vzduch. Na rozdíl od klasických saun je tedy zdrojem tepla infračervený zářič, který během deseti minut ohřeje teplotu vzduchu na 30 – 60º C. Saunování pak probíhá zpravidla 25 - 30 minut bez přerušení. Zatímco klasická sauna vyžaduje speciálně upravený prostor (dlažba, odvětrání, elektrický přívod 400 V, odpočívárna), infrasauna či infrakabina se vejde klidně do prostoru 90x120 cm, lze ji tedy umístit i do větší panelákové koupelny. Nezanedbatelné jsou náklady na provoz infrasauny, který je zhruba 10x nižší než u klasické sauny.

Zdraví především
Podle lékařů mají infrasauny blahodárný vliv na lidský organismus, zejména imunitní systém. Při saunování dochází k uvolnění svalů, zmírnění bolestí kloubů, zotavování pokožky, rovněž je podporován krevní oběh a kardiovaskulární systém. Díky sauně můžete rychleji zahnat stres a únavu. Všeobecně má saunování v infrasauně velmi prospěšné působení na tělesné orgány a systém krevního oběhu. Zvyšuje se odplavování odpadových látek a organismus se tak dokáže lépe bránit se proti infekcím.

Jaká je cena?
Infrasauny prodává v tuzemsku celá řada prodejců, kvalitní infrasaunu lze pořídit u společnosti Montfield. Například model SAMOA je infrakabina pro jednu osobu určená do interiérových prostor. Sauna je vyrobena z kvalitního dřeva kanadského jedlovce, které se dobře přizpůsobuje změnám teplot a vlhka uvnitř sauny. Výhodou tohoto modelu jsou karbonová topidla, která mají extrémně dlouhou životnost. Model SAMOA je vybaven ionizátorem, který obohacuje vzduch velkým množstvím záporně nabitých iontů. Záporně nabité ionty mají příznivý vliv na lidské zdraví. Infrasauny se stávají díky ionizátoru ideální pro osoby trpícími alergiemi, astmatem nebo sennou rýmou. Čím je ve vzduchu více aniontů, tím méně je tam mikrobů. Tento model nyní pořídíte za 20 990 Kč.

Ionizátorem je vybaven také model GRENADA, což je infrasauna pro 2 osoby. Jedná se o celodřevěnou saunu s prosklenými dveřmi. Infrasauna je opět vyrobena z  kanadského jedlovce a je osazena pěti kusy keramických topidel. Model Grenada lze u MOunfieldu koupit za 21 490 Kč.

Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Dodržujete v rodině či sami nějaké velikonoční zvyky?

Samozřejmě ano

43%

Víceméně ano

5%

Spíše ne

29%

Ne, tyto křesťanské svátky neslavíme a zvyky nedržím (e)

24%