Roušky
Foto: autorka

Roušky

27. 6. 2020

Ve čtvrtek 25.6 mi zavolala dcera, že má pro mě pozvánku na klavírní koncert, který se konal 26.6 v synagóze v 19 hodin. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že koncert je výhradně pro lidi, co v nouzovém stavu šili roušky.

V synagóze nás přivítal zastupitel města a poděkoval nám za naši pomoc při zvládání nedostatku roušek. Některé roušky město koupilo. Dozvěděli jsme se, že lidé, co šili roušky, jich ušili přes 6000, což znamená, že v obci, kde je i s okolními obcemi 7000 obyvatel, jsme my ušily skoro pro každého jednu roušku. Na šití roušek se podílelo mnoho lidí, podle svých možností, někdo dodal látku, jiný stříhal a další šil. Podnikatelé pomáhali, jak se dalo. Výsledek byl, že Dobruška měla dostatek roušek pro všechny bez pomoci státu. Za tuhle pomoc pro nás uspořádala obec koncert.

Přijel nám zahrát klavírista Robert Ferenc, který vyrůstal v dětském domově, od 5 let hrál na klavír, v dospívání ho život pořádně skřípnul, ale dokázal se ze všeho dostat. Jméno asi mnohým nic neřekne, ale jiní si vzpomenou na klavíristu, který hrál on-line na balkoně pro radost všem lidem na světě.
Hrál nám své vlastní skladby i převzaté. Atmosféra byla nádherné a hudba také.

Já děkuji zastupitelům města, kteří pro nás připravili tak nádherný páteční večer.

Hodnocení:
(5.1 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

britrodukt.png

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA