Vaše bankovní vklady jsou v bezpečí
i v krizových dobách
Ilustrační foto: ingimage.com

Vaše bankovní vklady jsou v bezpečí
i v krizových dobách

4. 7. 2020

Přemýšleli jste někdy o tom, co by se stalo, kdyby se banka, ve které máte uložené své úspory, dostala do finančních potíží? Určitě se ničeho nemusíte bát, peníze není třeba strkat si doma do šuplíku. Vklady v bankách, stavebních spořitelnách a družstevních záložnách jsou totiž ze zákona pojištěny.

Na to, aby se vám peníze při krachu banky vrátily, dohlíží zákonem zřízená instituce s názvem Garanční systém finančního trhu. Někteří si ji možná pamatují ještě jako Fond pojištění vkladů.

Pokud Česká národní banka zjistí, že nějaká finanční instituce nedokáže dostát svým závazkům, vydá oznámení o tom, že finanční instituce zkrachovala. V ten moment se začne Garanční systém finančního trhu připravovat na to, že lidem vyplatí zpátky peníze, které ve zkrachovalém finančním ústavu měli.

Ze zákona jsou totiž pojištěné veškeré vklady do výše ekvivalentu 100 000 euro – tedy zhruba 2,6 milionu korun. Peníze až do tohoto limitu dostanou lidé zpátky do sedmi pracovních dní od krachu finanční instituce. Výplata vkladů pak probíhá po dobu tří let.

Své peníze dostanou lidé na vybraných pobočkách banky, kterou výplatou pověří Garanční systém. Lidé nenesou žádnou spoluúčast, neplatí žádné poplatky ani nevyplňují žádné formuláře. Stačí sledovat média nebo web Garančního systému finančního trhu – www.gsft.cz. Tam se dozví všechny potřebné informace.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.