Letní láska může zkomplikovat život. Platí to v každém věku
Ilustrační foto: ingimage.com

Letní láska může zkomplikovat život. Platí to v každém věku

6. 8. 2020

Může jít o příjemný flirt. Hezké chvilky na pláži, které se už nikdy nebudou opakovat. Romantické vycházky po lázeňské promenádě. Může to však také být začátek maléru, který rozbourá život. Letní lásky jsou krásné a zrádné zároveň.

Babi, taková ostuda! Tu větu slýchávala pětašedesátiletá Jana dlouho poté, co se vrátila z lázní. Stalo se totiž, že ji doma vyhledal cizí muž. Stál u dveří s kytkou. Byl to trapas, otevřel mu Janin manžel v trenkách a nátělníku. Myslel, že zvoní jejich syn a vnuk. „Byl to velký trapas, nikdy mě nenapadlo, že mě ten muž vyhledá. Jenže on se do mě asi opravdu zamiloval. Já náš vztah brala jen jako flirt, zpestření léta. Nenapadlo mě, že by to v našem věku pro něj mohlo být něco víc,“ říká Jana. Vše se stalo takto. Jana často jezdí do lázní. Má problémy se zády a už přesně ví, které procedury ji uleví od bolesti. Loni se v lázních spřátelila s jedním mužem. Jana je půvabná, ví to a umí s tou skutečností zacházet. „No dobře, tak přiznávám, že si říkám, že si ještě takzvaně užiju, dokud to jde. Můj muž je skvělý pro běžný život, ale nikam se mnou nechce jezdit. Já nechci náš život měnit, ale chci něco víc. Tak mi dělá dobře, když mi muži skládají poklony, když mě pozvou na víno, když si zatančíme. Nic víc, proboha, to je snad jasné. Mám za to, že v našem věku a v lázních to takto bereme všichni. Rozhodně si nedovedu představit, že bych se v mém věku pouštěla do intimností. Jenže ten pán byl zpočátku fajn a pak byl trochu vlezlý. Ale líbil se mi. Byl zábavný, dobře vypadal. Lidé po nás koukali, když jsme večer tančili. Ani mě ta záda najednou nebolela,“ říká Jana se smíchem.

Tvrdí, že kdyby byla sama, možná by stála o další kontakt, ale protože je vdaná, s dotyčným se rozloučila, řekla mu, že je zadaná a že mu děkuje za zpříjemnění pobytu v lázních. „Řekl, že na mě nikdy nezapomene, což mi zalichotilo, ale brala jsem to jako vyřízenou věc. Jenže on mě nějak vygoogloval, našel, najednou stál u nás u dveří a řekl manželovi, že mu přišel oznámit, že spolu máme vztah a že by mi neměl bránit v rozvodu. Strašný trapas. Před manželem se stydím, i když jsem se mu snažila vysvětlit, že šlo jen o nezávazný flirt. Tak, on mě za ty roky zná. Ale dozvěděl se to i syn, vnuk, no prostě trapas,“ vypráví Jana.

Její příběh v podstatě skončil dobře, ale objevuje se mnoho takových, ve kterých letní lásky přinesly horší následky. Velmi často v nich figurují dámy středního či vyššího věku, které podlehnou dojmu, že se do nich zamilovali mladí muži v exotických zemích. Přesněji, mladí Egypťané, Tunisané a další, pro které je vidina manželství v Evropské unii velkým snem.

V jedné pražské rodině loni vyšlo najevo, že čtyřiapadesátiletá matka dvou dospělých dětí, rozvedená středoškolská učitelka, tak propadla kouzlu jednoho mladého Egypťana, že na jeho účet převedla své veškeré úspory. „Máma se prostě zbláznila, jinak to nelze nazvat. Nejdříve nám posílala fotky z pláže, na kterých ji objímal asi třicetiletý frajer. Bylo to poněkud nechutné. Pak tam, celá rozjuchaná, jela příští rok znovu. Třetí rok opět. No a pak na něj přepsala prachy s tím, že dotyčný potřebuje zabezpečit své staré rodiče, aby se mohl nastěhovat za ní do Prahy. No a tím to skončilo, pak už jí nikdy neodepsal. Když jsem se přes banku snažil vypátrat, kam peníze šly, nepodařilo se to. Ten jeho účet byl už zrušen,“ vypráví syn zamilované turistky.

Ostatně, důkazem toho, že podobné případy se dějí, je kauza, která byla nedávno publikovaná ve Velké Británii. Šlo v ní o to, že si jistá jednašedesátiletá Marilyn přivezla sebou do Anglie třiatřicetiletého Egypťana Amra. Vzali se, sepsali předmanželskou smlouvu. Sepsali ji ovšem tak, že  v případě rozvodu Marilyn musela  Amrovi vyplatit v přepočtu více než milion korun. A protože jí brzy došlo, že Amra jí podvádí, že nestál o ni, ale především o možnost dostat se do Evropy, rozvést se s ním chtěla. A tak musela platit. Případ v novinách zdobily titulky ve smyslu: Konec jedné letní lásky.

Ale nemusí být vždy zle. Léto je obdobím, ke kterému láska patří. Právě v létě se lidé často seznamují, protože cestují, účastní se koncertů, festivalů, výletů, navštěvují přátelé, rodiny. Mnoho dlouholetých manželství má svůj začátek ne letních zábavách, poutích, výletech, sportovních akcích. Takže se není třeba letních lásek bát. Jde jen o to si předem jasně vymezit, jestli nikomu dalšímu neublíží, jestli nejsou nebezpečné, co druhá strana očekává. Pak může být takové letní seznámení buďto zpestřením života nebo začátkem něčeho pěkného dlouhodobého. Hlavně, aby to nebyl začátek dlouhodobého maléru.

vztahy a sex
Hodnocení:
(4.7 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.