Dobrá kniha je dar...
Foto: autorka

Dobrá kniha je dar...

22. 8. 2020

Nevím, proč jsem se rozhodla napsat tento článeček, ale asi bych se chtěla rozdělit o pocity, když se rozhodnete začít probírat knihovnou a rozdat spoustu knih tam, kde ještě potěší a  poučí jiné čtenáře.

Celý svůj život chodím do knihovny a na stará kolena si knihy už jen půjčuji a nekupuji tak často jako dříve. Za svého života jsem nasbírala mnoho knih a také učebnic, které už nebudu potřebovat. V knihovně jsem se děvčatům (která skvěle vedou knihovnu ) svěřila, že mám dost učebnic angličtiny, francouzštiny, češtiny a odborných učebnic po dětech. Hned chtěly, abych ty učebnice přinesla, že mají koutek, kam chodí učitelky s dětmi a každá učebnice je potěší. Když viděly skoro nové a neponičené učebnice, tak mě požádaly, ať přinesu i učebnice odborné, že u nich je o ně velký zájem. Jsem ráda, že budou knihy ještě k užitku a mně se trochu vyklidí půdička.

Jinak je u nás několik míst, kde si můžete knihu vybrat,nebo přinést tu, kterou už nechcete, a vložit do skříňky pro náhodné čtenáře.Odvezla jsem spousty knih, které už číst nebudu, a věřím, že udělají radost ještě hodně čtenářům.

Přesvědčila jsem se, že to funguje, neboť moje sestra si takto knihy půjčuje, a když je přečte, tak je tam zase vrátí. Moc jsem tomu nevěřila, ale opravdu to funguje a hodně lidí si tam chodí pro knihy a dává tam přečtené. Jsem ráda, že se to osvědčilo a lidi přece jen mají rozum a knihy tam neničí.

Jsem velká čtenářka a není dne, abych nevzala knihu do ruky a nezačetla se. Knihy mně dávají svobodu, krásu, poučení i radost a zábavu.

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 23 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

První díly: Jak si nainstalovat a používat aplikaci Whats App

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Za šest měsíců budou volby do Poslanecké sněmovny. Kdyby volby byly už nyní, kterou stranu/hnutí/koalici byste zvolili?

ANO 2011

15%

Koalice Pirátů + STAN

13%

SPOLU (Koalice ODS, TOP09, KDU/ČSL)

11%

SPD

10%

ČSSD

9%

KSČM

7%

Trikolora

9%

Jiná strana či hnutí

8%

Ještě nevím

9%

K volbám vůbec nepůjdu

9%