Vzniká nový web na pomoc vdovám. Zapojit se můžete i vy
FOTO: pixabay.com/silviarita

Vzniká nový web na pomoc vdovám. Zapojit se můžete i vy

12. 10. 2020

Ztráta partnera je jedno z nejtěžších období života – zejména v prvních měsících po ovdovění, kdy na ženu dopadá nejen smutek a samota, ale také starosti se zařizováním všech nutných záležitostí. Proto vzniká nový web vdovyvdovam.cz, jehož cílem je pomoci vdovám toto období překonat.

Jednou ze součástí nového webu bude sdílení příběhů vdov, které znovu našly smysl života. Ovdovělé ženy na internetovém portále budou také moci navazovat nová přátelství a organizovat setkání nebo zde najdou praktické informace a návody, jak postupovat při řešení problémů. „Podle psychologů právě zkušenosti jiných žen velmi pomáhají a dávají naději těm, které to právě potkalo. Může se zapojit a pomoci každá vdova  – stačí poslat svůj příběh, jak se vyrovnala se ztrátou partnera, jak vyřešila nezbytné záležitosti, co ji nejvíce posílilo,“ uvádí Petr Orálek, který v obecně prospěšné společnosti Generace i60 web připravuje.

Portál vdovyvdovam.cz bude cílit především za starší ženy-vdovy. A proč především na ně? „Nejde jen o to, že díky vyššímu věku dožití je ve starší populaci mnohem víc ovdovělých žen než mužů. Partner bývá živitel rodiny a často se stará o „technické a provozní“ zázemí domácnosti, úspory a podobně,“ říká Petr Orálek. K tomu přistupuje ještě další věc. „Žena, která neřídí auto, po smrti muže často zjišťuje, že se nemá jak dostat na chatu nebo jak přivézt větší nákup. K tomu, že se vyrovnává se smrtí partnera, jí přibývá i praktická starost, jak se dostat tam, kam potřebuje. Takových vdov je hodně. Jedná se o generaci žen, pro kterou nebylo běžné řídit auta. Mnohé byly na mužích i v jiných směrech mnohem více závislé, než je tomu u žen nyní,“ uvedla před časem na portále i60.cz psychiatrička Tamara Tošnerová zaměřující se na stárnutí.

Potkala vás ztráta partnera a chcete se do tohoto projektu zapojit? V tom případě pošlete svůj příběh na email pribeh@vdovyvdovam.cz

A pokud byste potřebovali trochu pomoci, jak by měl vypadat, zde je stručná osnova:

- jak dlouho jste s partnerem žili, co pro Vás bylo/je po manželově smrti nejtěžší? Jak jste měli rozdělené úlohy v domácnosti?

- v jaké životní situaci Vás jeho smrt zasáhla, po jaké době jste se začala vracet zpátky k běžnému životu a plnění povinností?

- jak Vás podržela rodina - děti, příbuzní, ale i přátelé? Měl manžel sepsanou závěť, nebo jste museli tyto věci řešit až po jeho smrti?

- jak jste po řešila po smrti manžela praktické věci - pohřeb, vypořádání majetku, komunikace s úřady, bankami, telekomunikačními, energetickými společnostmi - jak moc to bylo obtížné a zatěžující, vyhledala jste pomoc nějakého poradce nebo třeba někoho z rodiny?

- co Vám a za jak dlouho po manželově smrti znovu začalo dělat radost a co Vás udržovalo v ucházející duševní kondici i těsně po jeho smrti?

- co jste se musela po manželově smrti naučit (a před tím jste nedělala)?

- jak žijete nyní?

Za příspěvky tým, který portál připravuje, předem děkuje - pomůžete tímto způsobem dobré věci.

ovdovění stárnutí
Hodnocení:
(4.5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Zavřít reklamu