Prohloubení spolupráce Vojenské zdravotní pojišťovny s Vojenským fondem solidarity stvrdilo nové memorandum
FOTO: VoZP

Prohloubení spolupráce Vojenské zdravotní pojišťovny s Vojenským fondem solidarity stvrdilo nové memorandum

7. 9. 2020

V pondělí 7. září podepsala Vojenská zdravotní pojišťovna memorandum o spolupráci při podpoře Vojenského fondu solidarity, jehož obsahem je spolupráce obou subjektů při zlepšování kvality života vojáků, vojákyň a jejich rodinných příslušníků, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.

K podpisu došlo v prostorách Domu armády Praha za účasti brigádní generálky Lenky Šmerdové, generálního sekretáře Charity ČR Jakuba Líčky a generálního ředitele VoZP Josefa Diessla.

„Vojenský fond solidarity spolupracuje s Vojenskou zdravotní pojišťovnou dlouhodobě. Pojišťovna nás podpořila v mnoha projektech a aktivitách a za to jí patří velké poděkování. Díky podpisu memoranda bude naše spolupráce ještě intenzivnější,“ uvádí generálka Lenka Šmerdová.

Na základě memoranda bude pomoc ze strany VoZP spočívat mimo jiné v podpoře dětí vojáků a vojákyň, kteří padli či se stali trvale handicapovanými v důsledku plnění služebních povinností, a ve zmírnění negativních sociálních dopadů na rodiny v nejkritičtějším období.

„Podpis memoranda je pro Vojenskou zdravotní pojišťovnu vyjádřením mimořádného postavení, které mezi jejími pojištěnci mají příslušníci resortu Ministerstva obrany ČR. Podpora vojáků, jejich rodinných příslušníků a veteránů je jednou z nejdůležitějších povinností, kterou pojišťovna vykonává,“ říká ředitel VoZP Josef Diessl.

Vojenská zdravotní pojišťovna se rovněž aktivně podílí na propagaci Vojenského fondu solidarity, akcí konaných v jeho prospěch a dalších aktivit, které přispívají k rozšíření povědomí o jeho činnosti. Díky její participaci tak Vojenský fond solidarity může pravidelným měsíčním dárcům věnovat odznak VFS.

„Kromě trvalého zajišťování zdravotní péče, a zvláště pak jejího financování, se nyní společně zaměříme i na větší propagaci fondu mezi našimi pojištěnci a posílíme také schopnost fondu při financování jeho provozních nákladů,“ představuje své plány Diessl.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu