Matka jistá, otec dlouho neznámý - Müller Thurgau
FOTO: archiv czechspecials.cz

Matka jistá, otec dlouho neznámý - Müller Thurgau

25. 10. 2020

Už jsme si zvykli, že každý den je něčím významný a že každý den je co slavit. Ve středu 21.10. bylo  170. výročí narození vynikajícího přírodovědce, botanika a enologa Hermana Müllera.

Původně vystudovaný učitel dal světu v roce 1882 novou odrůdu vína, která nese kromě jeho jména i jméno jeho rodného švýcarského kantonu - Thurgau.

My Češi máme tuto odrůdu bílého vína rádi, v našich vinicích zaujímá jednu z největších ploch a daří se jí. Vznikla zkřížením Rýnského ryzlinku, ten se dá považovat za matku nové odrůdy, a dlouho se myslelo, že otcem je Sylvánské zelené. Důkladné rozbory v roce 1998 však zjistily, že pravým „otcem“ odrůdy Müller Thurgau je stará odrůda Madlenka Královská.

Prof. Hermann Müller za svůj život napsal 330 odborných publikací o víně a vinné révě a vinaři na celém světě z nich dodnes čerpají. Pozvedněme tedy na jeho počest sklenku vína s chutí po citrusových plodech, muškátu, broskvi, angreštu i grapefruitu…

Převzato z portálu czechspecials.cz

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.