Nejlepší výletním místem
v Česku je zámek Lednice

Nejlepší výletním místem
v Česku je zámek Lednice

22. 11. 2012

Vítězem hlasování o nejlepší české výletní místo se letos stal zámek Lednice na Břeclavsku. Další dvě místa obsadily jihočeské destinace, Stezka v korunách stromů u Lipna a Pohádková kovárna v Selibově. Oznámil to Pavel Klicpera z agentury CzechTourism, která soutěž Cena Kudy z nudy 2012 pořádala. Hlasovalo dvacet tisíc lidí, vítězové získají nadstandardní publicitu a prezentaci na akcích CzechTourismu. Loni vyhrálo Skalní město u Adršpachu.

Soutěž se konala počtvrté, hlasovalo se v kategoriích tradiční cíl, novinka sezony, podnikatelský počin a letos poprvé mohli lidé posílat hlasy také nejlepšímu vinařství. "První kolo bylo neveřejné, do druhého odborníci z oblasti cestovního ruchu vybrali 227 turistických nabídek, z nichž mohla veřejnost od 20. června do 30. září 2012 zvolit tu nejlepší," uvedl Klicpera.

Absolutním vítězem se s téměř 2000 hlasy stal zámek Lednice s krajinářským parkem v Lednicko-valtickém areálu, který je zařazen na Seznamu světového dědictví UNESCO. Lednice letos uspěla dvakrát, vítězem kategorie nejlepší vinařství se totiž s tisícovkou hlasů stala společnost Chateau Lednice. V kategorii novinka sezony získala za 1623 hlasů vítězství lipenská Stezka v korunách stromů a jako nejlepší podnikatelský počin byla hodnocena selibovská Pohádková kovárna, pro niž hlasovalo 1608 lidí.

 

Celkové pořadí soutěže 2012 (počet hlasů)
1. Zámek Lednice (1995)
2. Stezka v korunách stromů (1623)
3. Pohádková kovárna v Selibově (1608)
4. Sloupsko-šošůvské jeskyně (1452)
5. Český Krumlov Card (1308)
6. Hrad Bezděz (1284)
7. Naučná stezka Jetřichovické skály v Českém Švýcarsku (1263)
8. Areál Dolních Vítkovic - ostravské Hradčany (1248)
9. Dinopark Liberec (1119)
10. Chateau Lednice - Valtické podzemí (1017) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.