Bylo, či nebylo?

Bylo, či nebylo?

26. 11. 2012

Tak sama nevím,
bylo, či nebylo,
když o Vánocích
nádherně sněžilo.

A starý gramofon
chraplavě hrál,
a z Honzy stával
se většinou král.

Maily jsme neznali,
ba ani mobily,
psaníčka psali jsme
na dopisní papíry.

Pěšky se chodilo,
i když byl hic,
a louky voněly
o něco víc.

Tak sama nevím,
bylo, či nebylo?
A jestli bylo,
kam se to ztratilo?

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Bartošová
Bylo to hezčí, protože jsme byli mladší. ale i ty maily mají něco do sebe. Vzpomenu, pošlu a hned teď to ten druhý ví. hezké, ne?
Jiří Libánský
Vaše texty jsou úžasně přímočaré. Ze srdce do srdce. Jednoduché a srozumitelné povzdechnutí nad něčím co se vytratilo. Už jsme to nahradili něčím novým. Ale cítíme že to už jako by "není to ono". Líbí se mi to.
Olga Štolbová
Jitko,ty nás dokážeš vrátit do vzpomínek.Také mě chybí ty vánoční pohlednice a psaníčka,ale já ještě posílám. Díka za tuhle krásnou básničku.O.
Nina Šachová
Nostalgická vzpomínka mládí nás všech, kdo sem píšeme. Opravdu pohádky nebyly děsivé a strašidelné jako dnes, ale pokaždé s dobrým koncem, dopisní papíry byly vždycky mým nejkrásnějším dárkem od obrázkových až po zlatem tištěné monogramy, melodické písničky libě zněly i z poškrábaných jehel gramofonů a louky voněly opravdu úžasně. Děkuji za krásně napsanou vzpomínku.
Zuzana Pivcová
To, co bylo, je teď zase v dnešní podobě pro ty mladší, a pro nás zase je a bude něco jiného a taky fajn. Ale napsala jsi to moc pěkně.
Jarmila Peerová
To bych Jituško také ráda věděla,kam se to ztratilo.Ale doba to byla nádherná a lidé měli k sobě nějak blíže...Napsala jsi to pěkně a naladila jsi mě do " přemýšliva "...