Vyberte Evropský strom roku
Český zástupce ankety: sedmdesátiletá Jabloň u Lindmanů. FOTO: Nadace partnerství

Vyberte Evropský strom roku

1. 2. 2021

Organizace Environmental Partnership Association (EPA) vyhlásila 11. ročník ankety o Evropský strom roku. Od 1. do 28. února 2021 můžete i vy vybírat z finalistů soutěží v jednotlivých evropských zemích.

V České republice organizuje anketu Nadace Partnerství. Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny 17. března 2021 v Bruselu.

Soutěž Evropský strom roku je součástí rodiny kontinentálních anket Strom roku, které spojuje stejný cíl. Smyslem Evropského stromu roku je poukázat na zajímavé staré stromy jako na důležité přírodní i kulturní bohatství, kterého bychom si měli vážit a chránit jej. V Evropském stromu roku na rozdíl od jiných soutěží není důležitá krása, velikost nebo věk, ale příběh a spojení s lidmi. Hledáme totiž stromy, které se staly nedílnou součástí širší komunity.

Každoročně se do ankety zapojují desítky až stovky tisíc lidí a počet zúčastněných zemí se z původních pěti navýšil na šestnáct. 16. "Buďte i vy součástí celoevropské rodiny ochránců stromů. Staňte se partnery ankety v dalších evropských zemích a pomozte, aby se téma ochrany stromů jako nositelů genia loci stalo předmětem mezinárodní debaty," vyzává organizace EPA.

Hlasovat můžete na tomto místě.

příroda
Hodnocení:
(4.9 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

Nový díl: Jak využít QR čtečku v mobilu

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.