Zklidnit nervovou soustavu i dýchací cesty pomohou bylinky
FOTO: Pixabay

Zklidnit nervovou soustavu i dýchací cesty pomohou bylinky

2. 4. 2021

Nervová soustava, dýchací cesty i trávící ústrojí. Všechny tyto složky se podílí na kvalitní imunitě, která je v lidském těle nezastupitelná. Aby dobře fungovala i po prodělání virového onemocnění, je potřeba se na všechny tyto složky zaměřit v době rekonvalescence.

K tomu mohou pomoci některé tinktury z rostlin nebo ještě lépe z jejich pupenů, takzvaná gemmoterapeutika. Jaké rostliny jsou pro obnovu zdraví nejlepší, radí bylinkářka Jarmila Podhorná.

Maralí kořen
Gemmoterapeutika jsou k regeneraci a léčbě hojně využívána například také v Číně a Vietnamu. Přímo imunitu výborně posílí maralí kořen.  Adaptaci má též na stres, což je v dnešní době přínosné. Dále snižuje hladinu cukru a cholesterolu, působí proti vzniku depresí a je vynikajícím afrodisiakem.

Kustovnice čínská
Příběhů o život prodlužujících účincích kustovnice je v Číně celá řada. Je to významný adaptogen, který zlepšuje srdeční činnost a řadu životně důležitých funkcí. Posiluje též plíce, játra, podporuje krvetvorbu, odstraňuje bolesti pohybového aparátu, stimuluje nervový systém a je celkovou tonifikací a posilou organismu.

Rakytník  řešetlákový
Podle proslulého terapeuta alternativní medicíny Jiřího Janči je rakytník vitamínová bomba a v medicíně od Tibetu, přes indii až po Řecko a Řím měl nezastupitelné místo. Terapeut Janča byl přesvědčen, že rakytník je nejlepším řešením nejen při oslabení organismu, ale také při revmatismu při ekzémech a chřipce. Má totiž baktericidní účinky a vhodný je též při řešení problémů se zrakem.

Černý rybíz
Gemmoterapeutikum z černého rybízu má vynikající účinky na vytvoření kortizonového efektu při snížené funkci nadledvinek. Je vynikající antialergikum, pomáhá řešit sennou rýmu, ekzémy, je vhodný ke zlepšení hypertrofie prostaty, a zmírňuje také cysty na vaječnících. Ukazuje se, že má velké uplatnění v oblastech alergických, revmatických a plicních.

Líska
Také problémy s dýchacími cestami, které provází virová onemocnění, můžeme zlepšovat působením některých bylinných prostředků. „Gemmoterapeutikum z lísky působí jako antisklerotikum na játra a doléčuje po virové žloutence. Obnovuje činnost plic, zlepšuje rozedmu plic. Je vhodná též při neurovegetativní dystrofii – psychické labilitě,“ upozorňuje Podhorná.

Matuzalem
Pokud chceme co nejvíce posílit imunitní systém, můžeme podle Podhorné využít také unikátní technologie chránící buňky v podobě přípravku Matuzalem. Je to unikátní chráněný komplex flavonoidů Matuzalem – zvaný molekula života. Ochraňuje buňky před oxidativním stresem, zlepšuje imunitní i nervový systém, pomáhá správnému fungování metabolismu.

bylinky zdraví
Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

První díly: Jak si nainstalovat a používat aplikaci Whats App

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Za šest měsíců budou volby do Poslanecké sněmovny. Kdyby volby byly už nyní, kterou stranu/hnutí/koalici byste zvolili?

ANO 2011

15%

Koalice Pirátů + STAN

13%

SPOLU (Koalice ODS, TOP09, KDU/ČSL)

11%

SPD

10%

ČSSD

9%

KSČM

7%

Trikolora

9%

Jiná strana či hnutí

8%

Ještě nevím

9%

K volbám vůbec nepůjdu

9%