Videoseriál: Jak využít QR čtečky ve svém chytrém mobilu
Ilustrační foto: Ingimage

Videoseriál: Jak využít QR čtečky ve svém chytrém mobilu

27. 4. 2021

Určitě už jste viděli na vstupenkách, plakátech, bannerech, ale i lékařských elektronických receptech obrazec složený ze stovek různě rozmístěných čtverečků. Je to tzv. QR kód.

Označení QR (Quick Response) znamená něco jako kód rychlé reakce. Tento kód může obsahovat mimo jiné písmena a čísla a je tedy schopen pojmout různé množství informací. Může to být webová adresa, kompletní vizitka, kterou si můžete uložit do mobilu, ale i tisíce znaků textu, který si zobrazíte. Nebo jakákoliv strukturovaná data – třeba pokyny pro bankovní aplikaci, například příkaz k úhradě.

QR kódy se používají k rychlému, efektivnímu přenosu libovolné informace do mobilního zařízení, telefonu nebo tabletu. Najdeme je v časopisech, nejrůznějších reklamách, vizitkách, fakturách, složenkách a samozřejmě na zboží.

Už nyní využívají QR platby e-shopy či mobilní operátoři a jejich využívání  připravují i hotely a restaurace. Na digitální éru ve svých hospodách se chystá například Plzeňský Prazdroj. Zákazník si bude moci díky čtečkám nainstalovaným v chytrých telefonech jídlo objednat i zaplatit.

QR kódy jsou také elekronických receptech. V lékárně tak stačí ukázat QR kód zaslaný na e-receptu lékařem a lékárník si jeho sejmutím stáhne potřebné informace. A v neposlední řadě využívají čtečky QR kódů v mobilech i turisté. Mohou si například díky QR kódům naplánovat trasu výletu, stáhnout si informace z prezentačních panelů hradů a zámků či katalogů výstavních síní.

Jak si čtečku QR kódů stáhnout do vašeho chytrého mobilu a jak s ní pracovat? To vám přehledně ukáže sympatický student Jakub v dalším díle našeho videoseriálu.

 

Jak využít QR čtečky ve svém telefonu:

 

Předchozí díly

Jak si poradit s nastavením moderního telefonu:

 

Jak si užívat internet v chytrém telefonu:

 

 Jak si pořídit WhatsApp do telefonu a sdílet zážitky:

 

Jak získat a používat aplikaci Záchranka:

 

 

 

 

 

 

Videoseriál: Chytrý mobil
Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

Nový díl: Jak využít QR čtečku v mobilu

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.