Marnosti života

Marnosti života

14. 12. 2012

Marné je hledat lásku,
když kolem nikde není,
marné je uzel rozplést,
když neznáš rozuzlení.

Marné je jíti do hor,
když síly k tomu nemáš,
když báseň složit chceš
a verše marně hledáš.

Když poslední vlak je pryč,
ty marně další čekáš,
když do kanálu spadl klíč,
a ty se toho lekáš.

Marné je ráno,
kdy žádnou radost nemáš
a také přátelství,
které ty zatím neznáš.

Marnost je zbytečnost,
s kterou musíme žít,
marnost je zbytečnost,
bez které nechcem být. 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Chodorová
Tak jste mě to holky nandaly,nechci se ale omlouvat,ale byl opět 13tý prosinec,který mě připravil několik zklamání,tak jsem se z toho prostě "jen" vypsala.Díky ale za účast,je milé,když má člověk kolem sebe přátele,kteří jsou ochotni mu i dát na zadek,aby se vzpamatoval,díky všem!
Zuzana Pivcová
Tak jsem se po pár dnech vrátila a čtu tu marnosti. Jíťo, Jíťo. Nic není marné, zbytečné ani nemožné. Ty první dvě sloky jsou básnicky velmi krásné, ale za obsah bys zasloužila na zadek. Omlouvám se za ten výraz. P. S. To jsme si "blíženecky" nedomluvily!
Olga Štolbová
Jituš,to ti muselo být moc smutno,když se v tobě tohle zrodilo,ale mě se to stejně moc líbí. Někdy i marnosti člověka nekopnou k něčemu úžasnému.Díky O.
Jarmila Peerová
Milá Jituško,někdo řekl: marnost nad marnost,všechno je marnost...což mě přijde dosti podivné.Ale děvče,marnost je sice potvůrka,co nám namlouvá,že nic nemá cenu,ale nenech se jí přemluvit.Vždy se najde něco,co cenu má a velkou a pro co stojí žít a radovat se.Jen se nedej a dívej se kolem....někdy se jen projeví chvilkový splín..a pak je zase dobře.Držím palečky....