Houbový kuba

Houbový kuba

16. 12. 2012

Vánoce klepou na dveře, cukroví je napečeno, co zbývá? Příprava sváteční štědrovečerní tabule. Mezi typické štědrovečerní pokrmy patří houbový kuba, podávaný také jako polední jídlo na Štědrý den, protože se podle zvyku nemá jíst do štědrovečerní večeře maso. Ovšem vynecháte-li toto staročeské vánoční jídlo u sváteční tabule, udělejte si jej klidně v houbové sezóně.

Ingredience
300g krupek nebo krup
70g sušených hub nebo
200g mražených
400g vepřového sádla!
2 cibule
3 stroužky česneku
špetka drceného kmínu
3 lžíce nasekané majoránky (lépe čerstvé)
sůl, pepř

Postup
Sušené houby namočíme do v hrnku vody. Kroupy nasypeme do studené vody, osolíme, přivedeme do varu a vaříme, dokud nezměknou, asi půl hodiny. Mezitím si připravíme hlubší pekáček vymazaný sádlem a troubu nahřejeme na 200 stupňů. Cibuli osmahneme na zbytku sádla do sklovita, přidáme kmín a houby a dusíme asi 5 minut.

Nasekanou majoránku smícháme se slitými krupkami, houbovou směsí, přidáme prolisovaný česnek, sůl, pepř a promíchanou směs vložíme do pekáče. Pečeme asi půl hodiny, dokud se nevytvoří křupavá kůrčička. Můžeme podávat jako přílohu nebo jako samostatný pokrm a je to mňamka. Dobrou chuť!

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.