Vzpomínka na maminku

Vzpomínka na maminku

24. 12. 2012

Vánoce jsou tady, někdo dohání úklid, kupuje dárky na poslední chvilku a těší se na to, jak se rozzáří stromeček. Také jsem se na Vánoce těšívala, hlavně do doby než vnoučata vyrosta a rozutekla se do světa.

Zůstalo jen vzpomínání na kupu dárků pod stromkem, na jejich rozzářené oči. K těm smutným vzpomínkám patří smrt maminky. Ráda jsem vymýšlela dárky nejenom k vánocům, ale i k narozeninám, které slavila těsně před vánoci. V době, když jsem ještě peníze nevydělávala, tak jsem maminku obdarovávala ručně dělanými dárky. Z těch měla největší radost a mívala je spousty roků vystavené. Na stěnách ve světničce byla pověšená malovaná srdíčka, korálky se šípků, pytlíček se sušenou mateřídouškou, srdíčko-jehelníček, panenka z kukuřičného šustí. Každé vánoce jsem k ní spěchávala, poseděla s ní u vánočky a čaje. A pak jsme společně šly zapálit stařečkům na hrob svíčky a zavzpomínat.

Moje kroky tam na Štědrý den povedou také, ale bez maminky. Za hřbitovní bránu ponesu o jednu svíčku navíc.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Růžena Antlová
Na své blízké zemřelé vzpomínáme každý den ,ale o vánocích ty vzpomínky bývají o moc silnější .Můžeme si tisíckrát říkat proč právě ona on,ale nic s tím nenaděláme jen s láskou budem vzpomínat.
Olga Štolbová
Růženko,i já děkuji za Vaši vzpomínku.Také mě odešli oba rodiče před Vánoci,je to už hodně let,ale nikdy na ně nezapomenu.Také mám zapálené svíčky za všechny,kteří už s námi nikdy nebudou
Jitka Chodorová
Růženko,díky za krásnou,ale smutnou vzpomínku,moje maminka také odešla před Vánoci,bylo to teď 15let, včera jsem jí ,ale i tatínkovi zapálila svíčku a uvědomila jsem si,jak strašně mě oba chybí.Budou už napořád chybět....
Helenka Červenka
Růženko, díky za Tvá krásná slova. Bulím tu jak želva. Moje maminka odešla před Vánoci 1993, bylo jí 62. Dárky už měla nakoupené, dala jsem je pod stromeček, ale byla z nich strašně smutná radost. Dnes rozsvítím svíčku na štědrovečerním stole a zavzpomínám na ni a na všechny, co už tu nejsou.