Stezka korunami stromů
chystá Novoroční výstup

Stezka korunami stromů
chystá Novoroční výstup

30. 12. 2012

Lipenská Stezka korunami stromů připravuje pro veřejnost Novoroční výstup. Originální vyhlídka na vrcholu Kramolína bude pro návštěvníky otevřena 1. ledna od 10:00. Provozovatelé chtějí do budoucna z Novoročního výstupu udělat tradiční událost.

„Zvolili jsme termín prvního dne v roce záměrně, protože jde nejen o slavnostní okamžik, začátek něčeho nového, ale i odreagování se po silvestrovské noci. Jedinečná stezka korunami stromů, která je jediná svého druhu v České republice, je pro příležitost uvítat nový rok přímo stvořená,“ uvedl ředitel Stezky korunami stromů Lipno Filip Pekárek.

Lidé, kteří 1. ledna na stezku vystoupají, dostanou účastnický list. Provozovatelé chystají pro každého turistu dárek. „Neprozradíme, o co se jedná, protože by to už nebylo překvapení,“ řekl Pekárek.

Stezku korunami stromů v červenci slavnostně otevřel prezident Václav Klaus. Za necelý půlrok se stala jedním z nejnavštěvovanějších míst v Česku. Při dobrém počasí tam mohou návštěvníci vidět i vrcholky Alpy.

Stezka korunami stromů nabízí návštěvníkům výhled z až čtyřicetimetrové výšky. Trasa vede ve špičkách vzrostlých dřevin u lipenského jezera a měří 675 metrů. Její vybudování přišlo na 62 milionů korun. Na konci stezky mohou návštěvníci při dobrém počasí sjet na zem po 52 metrů dlouhém točivém tobogánu.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

25%

Ještě nevím

20%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

27%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

27%