Stezka korunami stromů
chystá Novoroční výstup

Stezka korunami stromů
chystá Novoroční výstup

30. 12. 2012

Lipenská Stezka korunami stromů připravuje pro veřejnost Novoroční výstup. Originální vyhlídka na vrcholu Kramolína bude pro návštěvníky otevřena 1. ledna od 10:00. Provozovatelé chtějí do budoucna z Novoročního výstupu udělat tradiční událost.

„Zvolili jsme termín prvního dne v roce záměrně, protože jde nejen o slavnostní okamžik, začátek něčeho nového, ale i odreagování se po silvestrovské noci. Jedinečná stezka korunami stromů, která je jediná svého druhu v České republice, je pro příležitost uvítat nový rok přímo stvořená,“ uvedl ředitel Stezky korunami stromů Lipno Filip Pekárek.

Lidé, kteří 1. ledna na stezku vystoupají, dostanou účastnický list. Provozovatelé chystají pro každého turistu dárek. „Neprozradíme, o co se jedná, protože by to už nebylo překvapení,“ řekl Pekárek.

Stezku korunami stromů v červenci slavnostně otevřel prezident Václav Klaus. Za necelý půlrok se stala jedním z nejnavštěvovanějších míst v Česku. Při dobrém počasí tam mohou návštěvníci vidět i vrcholky Alpy.

Stezka korunami stromů nabízí návštěvníkům výhled z až čtyřicetimetrové výšky. Trasa vede ve špičkách vzrostlých dřevin u lipenského jezera a měří 675 metrů. Její vybudování přišlo na 62 milionů korun. Na konci stezky mohou návštěvníci při dobrém počasí sjet na zem po 52 metrů dlouhém točivém tobogánu.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.