Proměnlivá

Proměnlivá

11. 1. 2013

Já vždycky láskou hořím
a pak zas hradby bořím,
co tedy čekám vlastně,
jak jen se cítit šťastně?
Být v klidu pro mě není
a to se těžko změní. 

Já vždycky lásku chválím
a pak zas mosty pálím,
chvíli jsem hodně vděčná
a pak zas neskutečná.
A když to na mě padne,
není to se mnou snadné.

Já vždycky lásku čekám
a pak zas kolem sekám,
žárlím a podezřívám
a divné smutky mívám.
Pochopit, co mám v sobě,
tak to už nechám tobě.                          

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Tuhle proměnlivost autorce nezávidím, asi s ní má dost problémy, zatímco s veršováním jí to jde jako po másle.
Jiří Libánský
Co na tom je k pochopení to záhadou vůbec není prudkému proudu žití věříš stojaté vody proto čeříš taková když jsi někdy byla přec většinou velmi milá. V neobyčejně emotivní básni je popisovaná divokost povahy promítnuta do stavby verše formou jednoduchého, avšak strhujícího rytmu, kterému je přizpůsobena i melodika. Ač na první pohled obsah vypadá jako otevřená sebekritika, zcela podvědomně se nám derou na mysl kladné stránky popisovaných emočních jevů a to po přečtení zanechává velmi příznivé vyznění. P.S.: Když kočka zasune své ostré drápky, má tlapičku příjemně měkkou a hebounkou. A to se mi líbí.
Jarmila Peerová
Je těžké hledat pochopení u druhých,když máme každý období,kdy sami sobě nerozumíme.A když se k tomu přidá i neklidná povaha,bývá to složitější.Tak přeji Vaší básni ( ale hlavně Vám,Zuzanko),abyste se brzy našla a došla poznání i pochopení...