Nové technologie posunují
turistiku do třetího tisíciletí

Nové technologie posunují
turistiku do třetího tisíciletí

16. 1. 2013

Moderní technologie stále více ovlivňují i turistiku a cestování, včetně budování naučných stezek. „Budou se o tom moci přesvědčit i návštěvníci veletrhů Regiontour a GO, které začínají ve čtvrtek v Brně,“ uvedla Leona Kupčíková z neziskového sdružení Tagermanger.

To na veletrhu představí původní český projekt Turistické stezky do mobilu, který se s úspěchem rozšiřuje po celé České republice. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet, jak se moderní multimediální technologie dají uplatnit v turistice a cestování v 21. století.

„Systém jsme přenesli na brněnské výstaviště a vytvořili imitaci turistické stezky do mobilu přímo ve výstavních pavilonech, aby si návštěvníci na vlastní kůži otestovali jeho výhody,“ řekla Kupčíková.

Lidé si díky svým mobilům a moderním technologiím zahrají zábavnou hru „Honba za pokladem s taggy.“ Taggy jsou malé čtvercové černobílé kódy, které většina mobilních telefonů umí oskenovat a zobrazit informaci, kterou ukrývají.

Právě taggy jsou součástí systému turistických stezek do mobilu. Taggy se nachází na zajímavých místech v krajině. Pomocí běžného mobilu a internetu se člověk rychle dostane k multimediálním informacím například o přírodní zajímavosti nebo historické památce.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.