Nový hit, výlety na sněžnicích,
se těší velkému zájmu turistů

Nový hit, výlety na sněžnicích,
se těší velkému zájmu turistů

24. 1. 2013

Ani běžky, ani pěší túry, ale o slovo se na horách hlásí nový fenomén: poznávací výlety na sněžnicích. Mezi turisty bez rozdílu věku jsou stále oblíbenější.

A hlavně na Šumavě. Loni se tam na sněžnice vydalo necelých 200 turistů, letos organizátoři počítají s výrazným navýšením zájmu. V porovnání s loňským rokem se uskuteční více než dvojnásobný počet výletů. „Lidé se na sněžnicích podívají na nová a pro běžné turisty i nedostupná místa,“ říká Pavel Pechoušek, mluvčí šumavského parku, který výlety na sněžnicích pořádá.

Zatímco loni se turisté mohli vydat jen na trasu kolem Kvildy na Prachaticku, nyní bude program pestřejší. Zájemce čekají také výlety kolem Stožce, Svinných Lad nebo Kašperských Hor. „Kvůli zvýšenému zájmu jsme nakoupili desítky nových párů sněžnic,“ potvrzuje vedoucí informačních středisek Správy NP a CHKO Šumava Jana Sýsová.

Všechny trasy by měly měřit kolem pěti kilometrů. Podle pořadatelů půjde o výlety, na které člověk nepotřebuje extrémně velkou kondici. „Trasa se mění podle věkového a výkonnostního složení skupiny, ale i podle sněhových podmínek. Snažíme se vybírat zajímavá a klidná místa, kam se lidé na lyžích nedostanou,“ uvádí Sýsová.

Turisté za zapůjčení páru sněžnic zaplatí stejnou symbolickou částku jako loni – pouhých 30 korun. Je to podle organizátorů výrazně nižší suma než ta, kterou by museli lidé platit v komerčních půjčovnách. Šumavský park však nepůjčuje sněžnice pro soukromé účely, lidé je mohou využít jen při organizovaných výletech. „Rozhodně ale není problém, když se k naší výpravě připojí turisté s vlastními sněžnicemi,“ podotýká Pechoušek.

Informační střediska na Kvildě, Stožci, Svinných Ladách a v Kašperských Horách pořádají výlety na sněžnicích zhruba jednou za dva týdny. Lidé si musí místo ve skupině dopředu telefonicky nebo osobně rezervovat. Během výletu na sněžnicích se pak účastníci dozvědí od průvodce informace o zajímavých místech a šumavské přírodě.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

25%

Ještě nevím

20%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

28%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

27%