Žiletky, nebo strojek?
Starší muži volí to první

Žiletky, nebo strojek?
Starší muži volí to první

5. 2. 2013

Pánové, holíte se žiletkou, nebo elektrickým strojkem? Tahle otázka dělí české muže zhruba na dvě poloviny. Přestože za sebou mají holicí mašinky více než staletou historii a výrobci chrlí na trh stále dokonalejší přístroje, cestu k nim si našel jen každý druhý Čech.

Vyplývá to z aktuálních výsledků průzkumu společnosti Elektrowin. Podrobnější pohled na závěry šetření ukázal, že ti muži, kteří „postaru“ upřednostňují žiletky, považují holení spíše za jakýsi rituál, který si chtějí užít.  Zároveň je podle nich chvíle holení jedna z mála, kdy mají čas opravdu jen sami na sebe. Vyznavači žiletek patří spíše ke střední a starší generaci. Naopak holicí strojky užívají zejména mladší muži do 39 let. Ti v průzkumu uvedli, že jakmile si na tento způsob zbavování se strniště navykli, nedokázali si holení žiletkami už ani představit.

Průzkum společnosti Elektrowin se zaměřil také na otázky, jak často a z jakých důvodů Češi své holicí strojky mění. „Jak muži, tak ženy kupují holicí strojky ze tří základních důvodů,“ říká generální ředitel společnosti Elektrowin Roman Tvrzník. „Chtějí vyměnit starší model za novější typ, nahradit zařízení, které už nemá cenu opravovat, nebo ho chtějí darovat někomu blízkému.“ Nejčastějším důvodem výměny strojku však zůstává porucha původního zařízení, kterou uvedlo 71 procent dotazovaných.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.