Jaro

Jaro

10. 3. 2013

Tak už je tady, vlastně, jen jeho předzvěst, někde v hloubi duše cítíme, že už to nemůže dlouho trvat, že už je to na spadnutí, že už je za dveřmi, že chybí jen ten pověstný krůček, na který jsme všichni dlouhé měsíce čekali. V zimě, mrazu, za dlouhých, předlouhých večerů, u krbů či panelákových radiátorů jsme si hřáli naše zkřehlé duše, roztávali jsme myšlenkou na něj, bylo ještě velmi vzdálené, než abychom se ho mohli jen letmo dotknout. Ted už je to jiné, už cítíme jeho čerstvý dech, už víme, že brzy přijde, že musí přijít, cítíme jeho blízkost.

"Kupte sněženky, mladý pane", ozývalo se za našich mladých let  v ulicích v tento, tak očekávaný  jara čas.Ti smělejší z nás vidí rozkvetlé záhony tulipánů na zahrádkách či v městských parcích a vystavují své tváře slunečním paprskům, které - věřte či nevěřte - už opravdu hřejí. Prý ještě nasněží a mají být mrazy, hlásají odborníci na počasí. No a co, ten, kdo už ho má v duši, tomu ho nikdo nevezme. Za pár dní přijde v celé své kráse a otevře svou náruč všem, kteří na něj tak dlouho čekali. Vítáme tě JARO!

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Libánský
Není v textu žádná nová smělá myšlenka, nic objevného. Jen to co vnímáme a známe, to paní Jitka hodila na papír. Ale musíte uznat, že se jí to povedlo moc dobře.
Olga Štolbová
Už je opravdu tady,jen zima se ještě nechce dát,ale má smůlu.Dnes ještě nasněžilo,no a co.Však ono to zase rychle roztaje.Zdravím každého,kdo se těší na jaro tak jako Jitka a já.
Zuzana Pivcová
Je to naprosto bezvadné, citově podbarvené líčení předjaří, myslím, že próza Ti sedí ještě lépe než poezie, protože Tě vůbec nesvazuje, jako se to stane občas každému s rýmem. Nejlepší, že já v soukromí také často používám ten výraz No a co?