Na konopné prostředky Carun 
nedají někteří lidé dopustit

Na konopné prostředky Carun
nedají někteří lidé dopustit

21. 3. 2013

Od letoška je možné používat konopí k léčebným účelům. Tisíce nemocných v Česku dychtivě očekávají, kdy se v lékárnách objeví první přípravky. Od pradávna je však konopí rovněž osvědčeným prostředkem proti kožním problémům, pro posílení vlasů i na bolesti kloubů. Prostředky proti těmto obtížím jsou dostupné navzdory legalizaci a o své dobré zkušenosti s konopím se tak může podělit mnoho lidí. Zejména s produkty řady Carun, které vynikají tím, že obsahují výtažek z celé rostliny, nejen konopný olej.

K prostředkům vyrobených z konopí mají lidé přístup už dnes. Ať už je to ve formě mastí, krémů, oleje, pojídáním semínek, mytím konopným mýdlem či koupelemi a obklady z odvaru z konopných listů. Podle Jiřího Stably, zakladatele kosmetické značky Carun, má smysl do produktů přidávat extrakt z konopí přesto, že je poměrně drahý. Pomáhá především při léčbě atopického ekzému i některých druhů lupenky a akné.

„My doposud používáme konopí seté neboli technické konopí, které má snížený obsah THC na 0,3 % a je legální. To ale neznamená, že tento druh konopí nemá farmakologické účinky. Látka, se kterou pracujeme, se jmenuje cannabidiol neboli CBD. Na rozdíl od THC nemá psychoaktivní účinky a ve skutečnosti se dá použít ještě komplexněji, jen se hodí k léčbě jiných potíží,“ vysvětluje Jiří Stabla z Carun.

Příběhy a zkušenosti lidí, kterým pomohly přípravky Carun

BOLEST KLOUBŮ (REVMATICKÁ ARTRITIDA) A ZTUHLÁ KRČNÍ PÁTEŘ
Je mi 75 let a již 10 let trpím revmatickou artritidou. Až dosud jsem se léčila přípravkem na předpis. Při návštěvě Vaší konopné lékárny v Obchodním centru Letňany mi byla doporučena na tuto nemoc univerzální konopná mast Carun. Přímo v lékárně mi byla nabídnuta možnost tuto mast vyzkoušet, jak na ruce, tak i na krční páteř. Zhruba po pár minutách jsem pocítila změnu. Mohla jsem se volně hýbat, otáčet hlavou do stran, což předtím nešlo a především ustoupila bolest, což byla pro mne největší úleva. Mast jsem si okamžitě na místě koupila a používám ji dodnes.
Božena Zemanová, Praha 9 – Střížkov

BOLAVÁ DÁSEŇ
Touto cestou bych ráda poděkovala za Vaše produkty. Před nedávnem jsem se na Vás obrátila, neboť jsem dlouhodobě trpěla bolestí dolní dásně, kterou jsem se nažila léčit nejmenovaným farmaceutickým přípravkem, což nezabíralo. Po Vašem doporučení jsem na bolavou dáseň použila konopnou mast Carun. Tu jsem aplikovala na bolavé místo zvenčí a tuto aplikaci opakovala po 4 hodinách opětovně. Po dvou aplikacích moje bolest zcela ustoupila.
Marie Čejková, Budyně nad Ohří

LUPÉNKA (PSORIÁZA)
Je mi 59 let a cca 7 let mám diagnostikovánu vzácnou formu lupénky na chodidlech. Moje předchozí léčba byla postavena na bázi různých tipů mastí a kortikoidů, což problém vždy na chvilku ztlumilo, ale po určité době byl stav jako na počátku. Teprve po 3měsíčním používání konopné masti Carun mi lupénka zcela zmizela.
Libuše Tomečková, Praha 9 – Letňany

BOLEST KOLENE (ARTRÓZA I. STUPNĚ) A PATNÍ OSTRUHY
Je mi 67 let a již několik let trpím bolestmi kolenou, kde mám artrózu I. stupně. Po aplikaci konopné masti Carun, přímo na prodejně konopné lékárny v Praze, mě již po pár minutách bolest v kolenou z 80% ustoupila a byl jsem schopen normálního pohybu. Po této zkušenosti jsem se rozhodl mast vyzkoušet i na patní ostruhy. Na pravé patě bolest cca po 10 minutách zcela zmizela a na druhé, která mě bolela nejvíce, odezněla z 60%. Když jsem konopnou lékárnu opouštěl po více jak čtvrt hodině, byl jsem zcela nadšen. Již dříve jsem slyšel o působení konopí na lidský organismus, ale nevěřil jsem. Teď již věřím.
Václav Trochta, Praha 8 – Bohnice

BOLEST ŽALUDKU (GASTRITIDA)
Je mi 63 let a trpím na záněty žaludku. Tento problém jsem však začala řešit konopným semínkem Carun. Pokud ráno cítím, že se opětovně ozývá bolest žaludku, začnu s užíváním tohoto semínka. Semínko si přidávám do jogurtu, nebo jej užívám samotné. Po několika dnech užívání bolest odchází a cítím úlevu. Jsem ráda, že tento problém nemusím řešit chemickými léky, jako tomu bylo dříve.
Iva Hloušková, Praha 9 – Prosek

ZATVRDLÉ A SUCHÉ LOKTY
Téměř 5 let jsem trpěla na zatvrdlé a suché lokty. Po zakoupení konopné masti a konopného loupaného semínka Carun mi tyto problémy již po 3 měsících zcela zmizely. Dnes mast používá celá naše rodina i na jiné kožní problémy a různá poranění dětí.
Hana Hanykýřová, Brandýs nad Labem

 

Věříte také léčivým účinkům konopí? Více informací se můžete dozvědět a také vkládat dotazy odborníkovi v naší Konopné poradně zde.

 

Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

25%

Ještě nevím

18%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

30%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

26%