Soutěžní příspěvek:
Když se nám to sejde

Soutěžní příspěvek:
Když se nám to sejde

27. 3. 2013

Moje povídání není přímo velikonoční, ale Velikonoce zde hrají docela velkou roli. Všichni víme, že jsou to svátky pohyblivé a tudíž každý rok jinak. Jenže v rozmezí datumů, které přicházejí v úvahu, slaví naše rodina další svátky, narozeniny a dokonce i Vojtěšskou pouť.

Kromě pouti to obnáší pět svátků a troje narozeniny. Tak třeba 3. dubna má narozeniny nejmladší vnouček Ríšánek, ale zároveň má i svátek on a jeho taťka. V roce 2010 připadly na tento datum i Velikonoce, tudíž jsme měli hnedka čtvero slavení. Pekly se bochánky, nádivka, dort a vše, co k tomu patří. Pominu-li sváteční oběd a oslavové dobrůtky, nezapomnělo se ani na tradice velikonoční, taky mě moji vnuci trochu vyšlehali, abych nové mízy nabrala a nasbírala síly na další oslavy. Hned 13.dubna mají narozeniny dvojčata. Protože už jsou to dospěláci, můžu odpovědně prohlásit, že na jejich některé narozeniny ten,či onen rok, také připadly Velikonoce, a to se vším všudy.

Největší gól jsme však zažili v roce 2011, kdy Velikonoce, Vojtěšská pouť i svátky dvojčat, připadly na jeden víkend. 24. dubna se konala pouť, svátek měl vnuk Jiřík a jeho táta, na Velikonoční pondělí měl svátek druhý z dvojčat, Marek. Takže pouť, Velikonoce a tři svátky najednou. Nemohu pominout, že můj tatínek se jmenoval Vojtěch, a kdyby byl ještě naživu, připadl by jeho svátek také na tento oslavový víkend.

Co k tomu ještě dodat, letos to vychází těsně před 3. dubnem, takže se budou Velikonoce slavit samotné, ale další oslavy budou následovat, vždyť už bude duben, a to je u nás oslavový měsíc. Přeji všem našim oslavencům, ale i všem čtenářům na i60tce, hodně zdravíčka a také krásné Velikonoce 2013.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zoja Sedláčková
U nás to vypadá podobně. Obě se sestrou jsme se narodily na Velikonoční pondělí, já 14.4. ona 5.4. Syn a vnouček jsou Jaroslavové, první vnuk od dcery Vojtěch. A není to jediný měsíc, kde se vše kumuluje. Ale pojali jsme to tak, že máme v roce tři slavící setkání - jarní, letní a podzimnězimní, většinou v adventu. Jinak bychom s tak rozvětvenou rodinou ze slavení nevyšli.
Jarmila Peerová
Zase to ber Jituško s humorem,že zbytek roku máš šanci nabírat sílu na další " skupinové " slavení...
Zuzana Pivcová
Náhodou, takový "oslavový měsíc" může být dobrý a nakonec i ekonomicky výhodnější. My takhle v práci svorně slavíme 4 Berani.
Olga Štolbová
Jitko,přeju hodně síly do toho slavení,já mám zase úplně plný prosinec.Čtvery narozky a několik svátků.
Jana Šenbergerová
Vidím, že vaše jara jsou vždycky veselá. A to je dobře.