Co dělá město Humpolec
pro své seniorské občany?

Co dělá město Humpolec
pro své seniorské občany?

4. 3. 2012

Ve městě Humpolec žije přibližně 10.700 obyvatel. Pro seniory zajistilo v uplynulých 10 letech prostřednictvím Oblastní charity Havlíčkův Brod nespočet sociálních služeb, od pečovatelské služby, klubu Astra (denní centrum pro seniory), asistenčních služeb, po přednáškovou činnost pro seniory prováděnou Odborem zdravotnictví a sociálních věcí. Dále byl v Humpolci ve dvou etapách vybudován Dům s pečovatelskou službou se 40 byty.

Město Humpolec na sociální oblast vynakládá nemalé finanční prostředky - v roce 2012 podpoří ze svého rozpočtu činnost organizací pracujících se seniory částkou cca 1,5 mil. Kč.

Raritou je v rámci ČR vytvoření Rady seniorů města Humpolec jako poradního orgánu při Radě města Humpolec, která vznikla jako jedna z prvních v ČR v dubnu roku 2000, sdružuje místní organizace Svazu zdravotně postižených a Svazu důchodců ČR MO Humpolec.


Ing. Josef Fiala
vedoucí odboru
Odbor zdravotnictví a sociálních věcí

 

Oslovili jsme představitele měst a obcí s dotazem, co udělali v  posledních letech pro své seniorské spoluobčany. Na tomto místě budete moci nacházet příspěvky vedení měst a obcí.
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciálního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i speciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA