Češi si raději zrekonstruují
nemovitost než koupí novou

Češi si raději zrekonstruují
nemovitost než koupí novou

3. 4. 2013

Za poslední rok do rekonstrukce svého bydlení investovalo 23 procent Čechů. Vysoké ceny bytů, které i přes krizi výrazně neklesly, změnily chování lidí - nové byty příliš nekupují, ale rekonstruují ty současné. Nové vybavení domácnosti si v posledním roce pořídilo 35 procent Čechů. Vyplývá to z průzkumu společnosti Home Credit.

Lidé spíše investují do bydlení postupně, po malých etapách, jen výjimečně se rozhodnou zrekonstruovat celý dům nebo byt najednou. Zpravidla bývá jednou z prvních etap výměna oken nebo oprava bytového jádra, případně nová kuchyně. "Takové rekonstrukce se pohybují svou cenou v řádu desítek tisíc korun, mnohdy přesáhnou i hranici sto tisíc," uvedl analytik Home Creditu Michal Kozub.

Za poslední rok si koupilo nové vybavení domácnosti, hlavně nábytek, 35 procent lidí, necelá jedna pětina z nich ho financovala formou úvěru. Nejaktivnější byli hlavně lidé mladé generace do třiceti let. Novým nábytkem vybavilo v posledním roce své domácnosti 43 procent z nich.

Na 61 procent lidí za poslední rok investovalo aspoň jednou do nákupu elektroniky, a to od bílé techniky, přes elektroniku po výpočetní techniku. Víc než pětina z nich využila pro její nákup nějakou formu úvěru včetně kreditních karet.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA