Jak jsem pekla kuře

Jak jsem pekla kuře

7. 4. 2013

"Dnes bude k obědu kuře," oznámila jsem rodině. "Já bych si k němu dal bramborovou kaši," přál si manžel. Vnučka zas chtěla rýži s tím, že si zamlouvá prsa. Mě to bylo jedno, stačilo by mi i samotné kuře do zlatova upečené s křupavou kůžičkou. Zapnula  jsem troubu, oprané kuře okořenila, přidala máslo, podlila vodou a ohnivzdornou mísu s kuřetem vložila do předehřáté trouby na prostřední mřížku.

Mezitím, co se kuře peklo, dala jsem vařit rýži a brambory. Asi po půlhodince jsem ucítila divnou vůni, kuře přeci voní jinak. Kuchyň se začala zaplňovat šedým kouřem. Něco se pálí, koukám přes sklo trouby, ale kuře to není, to se krásně peče. Rýže je hotová a brambory se taky nepálí. Napadlo mě, že jsem koupila nějaké zasmrádlé kuře, ale to bych přeci zjistila, když jsem ho vyndala z obalu. Bylo krásné čerstvé, chlazené, růžovoučké. Otevřela jsem okno, abych ten smrad vyvětrala a stále špekulovala, co se kde pálí.

Když jsem po hodině pečení a větrání otevřela troubu, abych se koukla, jestli je kuře hotové, hotová jsem byla já. Z otevřené trouby se na mě vyřítil mrak dýmu.Tak a kuře je na uhel, napadlo mě. Ale kdepak, kuře bylo krásně upečené, jen dým se valil ze dna trouby dál. V tu ránu jsem si vzpomněla, že den předtím jsem smažila koblihy a aby se někdo nepopálil dala jsem kastrol s horkým olejem vychladnout na dno trouby pěkně dozadu. No a samozřejmě jsem ho už pak nevyndala. Dýmající kastrol s olejem, který vypadal jako vyjetý olej z auta, jen víc černější, jsem rychle odnesla na dvorek, kde kouřil a prskal, jak do něj pršelo ještě hodně dlouho.Oblíbený kastrol, ten už nikdo neumyje.

Kuře naštěstí bylo dobře při pečení zakryté, takže nenačichlo. Ba naopak! "To kuře se ti dnes ale povedlo, je moc dobré, jaké koření jsi tam dala?" ptala se s plnou pusou vnučka. Jo, holka, takové koření v obchodě neprodávají. Kdyby tak věděla s kým chudák kuře muselo být při pečení zavřené v rozžhavené troubě!

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.