Co dělá město Hlučín
pro své seniory?

Co dělá město Hlučín
pro své seniory?

5. 3. 2012

Město Hlučín má přes 14 tisíc obyvatel a působí zde tři kluby seniorů, ve kterých se sdružuje na 150 aktivních seniorů. Každoročně město realizuje pro seniory řadu aktivit. Počítačové kurzy bývají i víckrát do roka a je o ně vždy  velký zájem. Besedy a přednášky jsou  na aktuální témata, která si senioři zvolí sami.

Každoročně město pořádá zájezd pro seniory, který je určen primárně těm seniorům, kteří nejsou členy žádného klubu a nemají tudíž tolik příležitostí cestovat. Již tradicí se stala společenská akce Kluby klubům, na které se sejdou všechny kluby seniorů i z okolních obcí, aby se navzájem pobavily, vyměnili si zkušenosti. Na 170 seniorů stráví příjemné odpoledne. Program si připravují jednotlivé kluby samy.

Probíhá ale celá řada dalších akcí, které jsou určeny seniorům. Od plesu pro seniory po koláčobraní, které je spojeno s prodejem a ochutnávkou koláčů. Společenské odpoledne \"čajovna\" umožní seniorům zavzpomínat na \"staré dobré časy\".


Mgr. Marcela Buryová, Městský úřad Hlučín

 

Oslovili jsme představitele měst a obcí s dotazem, co udělali v  posledních letech pro své seniorské spoluobčany. Na tomto místě budete moci nacházet příspěvky vedení měst a obcí.


Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA