Penzisté chtějí pracovat. Už
to chápou i zaměstnavatelé

Penzisté chtějí pracovat. Už
to chápou i zaměstnavatelé

14. 5. 2015

Patnáct tisíc. O tolik se za loňský rok zvýšil počet lidí, kteří chodí do zaměstnání, přestože už jsou v penzi. Jistě, velkou roli v tom hrají nic moc důchody, ale ne tu hlavní. Většina těch, kteří mají o práci zájem, si zkrátka říkají: Doma se nudíme, pracovat chceme - a nejen kvůli penězům.

„Podle našich údajů si přivydělává deset procent penzistů, to znamená, že do práce chodí nebo podniká kolem sto padesáti sedmi tisíc lidí, kteří pobírají důchod,“ říká Dalibor Holý z Českého statistického úřadu.

Podle statistiků nemají plné tři pětiny českých seniorů dlouhodobý zdravotní problém, což znamená, že klidně mohou dělat, co je baví a na co se cítí. Potíž je v tom, že pracovních míst pro seniory je málo. Ale zdá se, že v tomto směru se něco mění.

Budeme vás potřebovat

Statistici poprvé oficiálně nastínili prognózu, podle které zaměstnavatelé prostě musí se seniory počítat a časem si je dokonce budou muset předcházet. „Demografická situace mluví jasně,“ uvádí Dalibor Holý. „Ročníky, kterým je dnes kolem dvaceti, jsou o třetinu slabší než ročníky, jimž je kolem šedesáti. Aby pracovní trh fungoval, je nezbytné, aby senioři pracovali déle,” podotýká.

A psycholog Slavomír Hubálek doplňuje: „Moudrý manažer si v týmu nechává staršího zkušeného člověka, protože ví, že v něm má nezastupitelnou roli. Tým složený jen z mladých dravců nikdy nebude fungovat tak dobře, jako ten, ve kterém je někdo zkušený, koho už nezajímá boj o pozice, ale naopak výsledky práce.”

Z výzkumu společnosti Respektinstitut vyplývá, že o práci projevuje zájem padesát dva procent českých seniorů. „Máme zkušenosti, že senioři mají často zájem o práci na plný úvazek, ačkoli si mnozí zaměstnavatelé myslí, že se pro ně hodí především úvazky částečné,” říká Tomáš Dombrovský ze společnosti, která provozuje portály Jobs.cz a Prace.cz.

Podle něho senioři v posledních letech velmi často zkoušejí najít práci právě přes internet. A to je pro zaměstnavatele velmi důležitá zpráva. Už dávno neplatí, že práce pro seniora rovná se především posedávání ve vrátnici či uvádění hostů do divadla. Český statistický úřad má jasná čísla: Pětina lidí ve věku mezi pětašedesáti a pětasedmdesáti lety používá každý den běžně počítač, mobil používají už více než tři čtvrtiny lidí starších pětašedesáti let. Každý dvacátý senior má zařízeno elektronické bankovnictví.

„Uplatnění seniorů silně souvisí s jejich vzděláním a dřívějším pracovním postavením,“ vysvětluje Dalibor Holý. „Asi šedesát tisíc seniorů se uplatňuje ve vysoce kvalifikovaných profesích, například ve vědě je nyní ve starobním důchodu každý dvanáctý pracovník.”

Vzdělanější ve výhodě

Takže zatímco na jedné straně někteří senioři slyší: „Pane profesore, hlavně neodcházejte, co si bez vás počneme”, jiní, kterým je něco málo přes padesát, marně obcházejí úřady práce. V tomto směru totiž věk nehraje roli a stejně jako u mladých lidí platí: Kdo má znalosti z oboru, o který je zájem, práci najde. Z vysokoškolsky vzdělaných penzistů loni pracoval dokonce každý pátý, naopak z penzistů se základním vzděláním jen každý sedmdesátý.

Teď záleží na tom, jak se zprávami statistiků naloží manažeři a majitelé firem. Zda pochopí, že starší zaměstnanec je mnohdy větší výhra než mladý ambiciózní „loktař“, kterému jde obvykle pouze o osobní prospěch.

Podobně jako v jiných oblastech se také na trhu práce začínají objevovat první z těch, kteří v seniorech vidí zajímavou cílovou skupinu. Kategorie přímo pro starší zájemce zavádí řada pracovních webů, mezi nimi také váš i60.cz v rubrice Práce pro seniory.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Je přece volný trh práce.Znám spoustu starých lidí, kteří ve svém oboru pokračují v práci.Když jim to zdraví dovolí...Stejně by nic jiného nedělali.Vědecká práce nezná věkových hranic.Někdy na pracovišti zůstávají i proto,aby si vychovali následníka.Většinou jim na ohodnocení zas tolik nezáleží.Trávení volného času není u nich finančně náročné.Není to jako dříve,kdy v šedesáti byl člověk třeba i frustrovaný z nuceného důchodu.Můj švagr je jeden z nich.
Eva Krausová
Pocházím z oblasti, kde je největší nezaměstnanost a nemyslím si proto, že by důchodci měli pracovat, zabírají tak místa ostatním a hlavně nezaměstnaným, kteří pracovat chtějí ale práce pro ně není. S prací důchodců souhlasím jen tam, kde o ni není zájem a proto jsou volná místa, pak ať si k důchodu přivydělávají. Ale zde jde spíš o otázku zaměstnanosti lidí 50+, chytrý zaměstnavatel neposuzuje pracovníky jen dle věku, ale hlavně dle schopností a u lidí nad 50 let jsou velmi cenné zkušenosti a chuť v životě ještě něco dokázat. Zatímco ti mladí, zvláště ti co žijí u rodičů jim často vůbec práce nechybí a nechají se živit rodiči třeba i po třicítce,vyhovuje jim nemít žádnou zodpovědnost, znám i případ muže kterému je 46 let a je stále u rodičů a není schopný mít ani svůj byt, platit nájem ap. Je otázka, co tito muži budou jednou dělat až rodiče, jejich peníze a servis mít nebudou...Je také zvláštní, že znám případy "mamánků" spíš jen u mužů, ženy bývají samostatnější, odolnější pro život myslím. Pánové prominou, ale v mém okolí skutečně je málo mužů, pod jejichž křídly bych se ráda nechala ochraňovat. Dokonce si myslím, že některým mamánkům by i prospěla povinná vojenská služba.
Květoslava HOUDKOVÁ
Kurz PC pro seniory jsem absolvovala v 65 letech - Úřad městs.části Praha .... nám zakoupil, vč. 2 učebnic. A byli jsme 3 skup. á 18 osobách -začátečníci a 2 skup. á 18 os .-pokročilí. A nejen pro psaní vnoučatům - pomocí PC si též přivydělávám.
Blanka Hlobilová
Ve firmě kde jsem pracovala jsme měli první počítače již v roce 1990. Gramotnost dnešních důchodců pro práci na PC je velká. Nevidím důvod, proč by měl zaměstnavatel platit "Kurz PC pro seniory" když mu bude chybět praxe. To je kurz tak pro babičku nebo dědu aby si mohli přečíst zprávy, napsat vnoučatům apd. Problém je spíše generační. Dnešní mladí manažeři nemají zájem o starší pracovníky . Ti totiž umějí někdy daleko více než oni a tím v nich vidí konkurenci. Je to jen hon za čísly a penězi. Z vlastní praxe!
Jiřina Votavová
Myslím, že platit počítačový kurz seniorům, aby mohli pracovat s důchodem není pro zaměstnavatele výhodné a chápu to.
Květoslava HOUDKOVÁ
Zúčastnila jsem se info/besedy v budově Čs.rozhlasu na téma "Stárnutí populace". Vyplynulo, že zaměstnavatelé nechtějí seniory zejm. proto, že neovládají PC. V diskuzi jsem řekla: Vždyť firmy si už např. vybírají učně - třeba i přispívají. Tak proč třeba nezaplatí Kurz PC pro seniory (bývá dost drahý) ?? - získali by tak lidi "s dobou" i zkušenostmi !!
Zuzana Pivcová
Jsem z těch, kteří mohli zůstat na původním pracovišti. To je výhra, protože hledat něco nově je asi opravdu obtížné. I ty vrátnice a uvádění do divadla nebo dozor na výstavách jsou dnes dost lukrativní místa.