Měsíc

Měsíc

25. 4. 2013

Loudá se po obloze
a nakukuje do příbytků,
dorůstá do kulata,
a najednou je beze zbytku.

Loudá se oblohou
a Polárka ho doprovází,
jsou jak dva milenci,
co cestu k sobě nenachází.

Loudá se po obloze,
je v úplňku i nebezpečný,
jinak je ovšem kavalír,
pro všechny vesmírné slečny.

 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Libánský
Také je to blízké k té Vaší poetické meteorologii. Dobře se to čte a ještě, jak konstatovala paní Peerová, je to aktuální.
Zuzana Pivcová
Mně se to moc líbí i bez písničky, protože je to Jitčina doména, vždycky si vzít něco takhle "na mušku".
Nina Šachová
I ve mně to evokuje tuhle píseň, byla to srdcovka asi nás všech, tenkrát -náctiletých a v této básničce jste to moc hezky vyjádřila.
Jarmila Peerová
Jak příhodné,když dnes je úplněk a ještě i částečné zatmění,to jsi se Jituško trefila jako na objednávku.I já mám onu zmíněnou písničku ve velké oblibě,takže díky za milé připomenutí a hezkou básničku....
Jitka Chodorová
Jano,písnička je jedna z mých nejoblíbenějších,možná právě proto jsem to tak pojala.Ale ty časy jsou v nenávratnu,tak aspoň zavzpomínáme,ne?
Jana Šenbergerová
Pěkně jste nám ho vylíčila a mně připomněla písničku mého mládí, ve které se zpívá: Loudá se půlměsíc, loudá se oblohou, stíny se líbají, jen naše rty se líbat nemohou... Kde jsou ty časy...