Záchranná stanice živočichů v Makově

Záchranná stanice živočichů v Makově

9. 5. 2013

Už druhým rokem sleduji webové stránky výše uvedené stanice a mohu vřele doporučit všem milovníkům přírody. Ve stanici jsou instalovány dvě webkamery, pomocí nichž je možné v kteroukoliv roční, denní i noční dobu nakouknout a kochat se.

V zimě můžete sledovat ptáky na krmítku a při té příležitosti vidět občas srnu Lízinku, která ráda ulizuje ptákům z jejich ošatky, nebo si hoví střídavě s druhou srnkou v čapím hnízdě. Jak je to možné? Docela snadno.

Čápi mají poškozená křídla a nemohou létat, proto mají hnízdo jen málo vyvýšené. Pár čápů bílých v něm léta vyváděl své mladé. Letos se poprvé vyklubali už čtyři čapíci v hnízdě novém, kam je možno nahlédnout a sledovat celou šťasnou čapí rodinku v průběhu celého roku (webkamera 1).

Druhá webkamera přibližuje uměle vytvořené jezírko, ve kterém obveseluje obecenstvo morčák Miki, s chutí si zaplave husa Vendulka s novým partnerem Vendelínem. Vendulka je věrnou chůvou, která bdí nad hnízdem s čapíky, když jsou rodiče mimo hnízdo. Občas zavítá volavka, ale také kočka, která se přiživuje tím, co je přichystáno pro místní obyvatele.

K vidění bude brzy i čáp černý, který zatím nemá partnerku a nachází se v jiné části stanice.

Zde je adresa pro ty, kteří by také rádi nahlédli: www.makov.cz. Právě vylíhlá čtyři čápata se mají čile k světu, a snad brzy přibude i polední páté.

Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.