Konopná lékárna byla
otevřena v Havířově

Konopná lékárna byla
otevřena v Havířově

28. 5. 2013

Od středy 29. května budou moci navštívit lidé v Havířově nejen klasické lékárny, ale i jednu specializovanou na prostředky z konopí. „Konopnyshop.cz otevírá na ulici Těšínská u autobusového nádraží konopnou lékárnu. Jsem velmi potěšen, že se nám po letech úspěchu s konopím podařilo vrátit do rodného města, odkud myšlení a filozofie Carun pochází,“ potvrdil Jiří Stabla z Carun Pharmacy, který také odborným garantem Konopné poradny našeho magazínu i60.

Tým odborníků má za úkol nejen konopné prostředky nabízet k prodeji, ale rovněž vzdělávat a informovat o konopí a jeho zdravotních účincích veřejnost. Další rozšíření lékáren na Severní Moravu vzniklo za podpory schválení „konopného“ zákona, který posvětil prezident.

V konopné lékárně v Havířově se bude prodávat rozsáhlé spektrum konopných produktů určených k prevenci i takových, jež jsou odborníky doporučované ke zmírnění příznaků řady nemocí. O léčivé síle konopí jsou zástupci Konopnyshop.cz hluboce přesvědčeni. „Naším cílem je vrátit prostředky z konopí zpět do běžného života všech lidí. Léčba konopím pomáhá vyřešit řadu zdravotných problémů díky účinným cannabinoidům a lidé to pomalu začínají chápat a zbavovat se zbytečných předsudků. Tyto látky se v přírodě vyskytují pouze v rostlinách konopí,“ uvádí hlavní důvody otevření Jiří Stabla z Konopnyshop.cz s tím, že současné zlegalizování konopí k léčebným účelům je správným krokem k tomu, veřejně uznat tuto bylinu, tedy konopí, jako právoplatný lék.

„Lékárna je umístěna hned vedle zastávek na autobusovém nádraží a směrem k hlavní cestě, hned vedle je Kaufland, dříve se tam prodávala zelenina. Myslím si, že to je hodně strategické místo, v okolí je dobré parkování i možnost všech linek autobusů,“ míní Jiří Stabla, zakladatel značky Carun.

Síť konopných lékáren: Čechy, nyní Morava

Další z konopných lékáren vznikla podle slov Jiřího Stably díky zahájení provozu první konopné lékárny v hlavním městě, Praze. Následovala lékárna v Českých Budějovicích na náměstí Přemysla Otakara II a v Litoměřicích. Zajímavostí je určitě i sezónní lékárna na zámku Konopiště. „Otevření prvních konopných apatyk se dostalo do širšího povědomí a vyvolalo zájem o otevření lékáren v jiných lokalitách v Česku. Doposud taková lékárna na Severní Moravě chyběla a myslím, že tím i Havířov získá na známosti,“ míní Jiří Stabla. 

Nejširší sortiment s výtažkem z celé rostliny konopí v Česku

Vedle konopné kosmetiky a prostředků z léčivého konopí budou v prodejně k mání také potravinářské produkty značky Carun, do kterých patří konopné semínko. Nebude chybět ani uznávaná konopná mast Carun – jediný zdravotnický prostředek v Česku doporučovaný při léčbě kožních potíži, jako jsou lupénka, akné, opruzeniny, opary, ale i na odřeniny, popáleniny, bodnutí hmyzem či odstranění bércových vředů. Dále konopný olej a konopné mýdlo, intimní konopný gel a řada dalších produktů. Sortiment je v nabídce společně s informacemi o zdravotních účincích konopí na webu http://www.konopnyshop.cz/.

Konopí pomáhá při léčbě mnoha nemocí

Konopí a produkty, jako mast, krém či olej, pomáhají podle odborníků při léčbě desítek nemocí. Konopný výtažek se řadí mezi nejúčinnější, nejlevnější a dokonce nejšetrnější léky na zmírnění příznaků rakoviny. Vysoký potenciál má při léčbě cukrovky a na úrazy a popáleniny. Konopí nemá nežádoucí účinky jako farmaceutické léky a doposud nebyl zaznamenán jediný případ úmrtí po jeho užití.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.