Eva Pilarová: Internet
by měl být kamarád

Eva Pilarová: Internet
by měl být kamarád

18. 3. 2012

Má ráda moderní technologie – hlavně internet a digitální fotografování. Otevřely jí nové obzory. Z koníčku známé zpěvačky Evy Pilarové se postupně stalo něco víc. Fotografování propadla natolik, že vydává kalendáře svých snímků a dostává nabídky na pořádání výstav.

Je podle Vás nezbytné, aby se lidé vyššího věku učili zacházet s počítači?

Jistá devadesátiletá dáma prohlásila: Kdo se kamarádí s internetem, není nikdy sám. Je v tom velký kus pravdy. Starší lidé jsou mnohdy osamělí, tak proč nezkusit internet? Není to zas až tak složité. Chce to trochu trpělivosti, no a samozřejmě mít možnost dostat se k počítači. 

Jak se vlastně stalo, že jste se začala věnovat digitální fotografii?

Fotím přes čtvrt století, ale v roce 2004 jsem začala fotit na digitál.  Fotografie pak následně upravuji v počítači. Jednoho dne viděl moje „výtvory“ fotograf, pan Josef Louda. Pochválil mě, tím mě povzbudil, a než jsem se nadála, měla jsem svoji první výstavu.

Je třeba, aby si člověk pěstoval koníčky a zájmy?

Samozřejmě, to je důležité.  Mít koníčky je dobrá věc. Není nic horšího než nuda a nicnedělání.

Kterých svých snímků si nejvíce vážíte, jaké jsou něčím výjimečné?

Fotím si jen pro radost, neberu se tak vážně, abych uvažovala o výjimečnosti svých snímků. Ale přiznávám, že mám velkou radost, když se někomu líbí. Musím se pochlubit, že moji fotografii s názvem Lampa v kvetoucí magnólii si vybrala herečka Táňa Vilhelmová. Dva moje obrázky byly vydraženy na charitu za větší obnos, než  fotografie renomovaných  fotografů, první za pět tisíc, další za dvacet tisíc.

Plánujete na tento rok nějakou výstavu?

Zatím mě oslovili čtyři zájemci o jejich pořádání, takže snad se mi vše podaří zvládnout. Chci totiž ještě udělat pár nových fotografií pražských zákoutí, což musím stihnout, než se stromy obalí listím.

Proč?

Pak totiž není na fotkách nic moc vidět. Mám stromy bez listí raději.

A co vás ještě právě teď zaměstnává?

Momentálně připravujeme spolu s režisérkou Zuzanou Zemanovou pro ČT1 dokument Neobyčejné životy, který bude mapovat  padesát jedna let mého zpívání. Kromě mojí výpovědi diváci uvidí výpovědi mých souputníků: Jiřího Suchého a Karla Gotta, mladičkých kolegů Vojty Dyka a Matěje Rupperta, módního návrháře Osmana Laffity a Honzy Kolomazníka, mého manžela.


Eva Pilarová

Narodila se v roce 1939 v Brně. Zpívá od dětství, začala vystupovat v divadle Večerní Brno, pak přešla do pražského Semaforu. Následovalo divadlo Rokoko a pak návrat do Semaforu. Právě z té doby pocházejí její největší hity, například populární duety s Waldemarem Matuškou a Karlem Gottem.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiřina Musilová
...dáma.....!)))))