K Černému moři se konečně
dostanete i po dálnici

K Černému moři se konečně
dostanete i po dálnici

18. 7. 2013

Turistům, kteří se rozhodli cestovat autem či autobusem k Černému moři, by měla výrazně pomoci nová dálnice, kterou Bulhaři konečně dokončili. Vede napříč zemí z hlavního města Sofia až do Burgasu. Poslední, 34 kilometrů dlouhý východní úsek této silniční magistrály, byl zprovozněn tento týden.

Dálnice, nazývaná v Bulharsku Trakija, zkrátí cestu z hlavního města k pobřeží na méně než čtyři hodiny. Její velký díl je součástí mezinárodní dálkové trasy E80. Stavba této dopravní tepny začala již za komunistického režimu před 40 lety úsekem ze Sofie do veletržního města Plovdivu.

Bulharsko plánuje vybudování i dalších dálnic. Jedna povede do Vidinu k nově otevřenému mostu přes Dunaj na hranicích s Rumunskem. Dálnice by měla také usnadnit cestu do Varny na černomořském pobřeží.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.