Dobrá zpráva: ČEZ
od ledna zlevní elektřinu

Dobrá zpráva: ČEZ
od ledna zlevní elektřinu

17. 9. 2013

Energetická společnost ČEZ sníží od 1. ledna příštího roku cenu silové elektřiny ve svém nejpoužívanějším tarifu Comfort o 15 procent. Silová elektřina tvoří asi 45 procent výsledné ceny, zbytek připadá na regulované složky jako je poplatek za distribuci nebo příspěvek na obnovitelné zdroje energie.

ČEZ odhaduje, že jeho zákazníci, kteří elektřinu využívají jen k vaření a svícení, ušetří v příštím roce na elektřině 1214 korun. Klienti, co elektřinu využívají i k topení pomocí přímotopů, by měli ročně ušetřit 5646 korun.

Obchodní ředitel ČEZ Alan Svoboda řekl, že ČEZ může zlevnit elektřinu svým zákazníkům v důsledku vývoje na velkoobchodním trhu. Ceny silové elektřiny klesají především kvůli nízké ceně uhlí a laciným povolenkám na emise oxidu uhličitého.

Se zlevněním počítá od příštího roku i energetická společnost E.ON, která působí především v Jihočeském a Jihomoravském kraji. Výhodnější ceník zveřejní koncem listopadu.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.