Píseň přicházejícího podzimu

Píseň přicházejícího podzimu

19. 9. 2013

Do oken bubnují
kapky deště,
zpívají píseň
podzimní,
léto však trvá ještě,
však ony ho svým
rytmem zneklidní.

Však ještě slunce vyjde
a bude se letně tvářit
a uschnou ulice
i slzy na tvé tváři,
podzim je nádherný,
když ve svých
barvách září.

Léto pomalu končí
a  jeho tóny slábnou
a kapkám deště
zbývá snad ještě
dát mu šanci
a vyzvat ho
k poslednímu tanci.

 

 

 

 

 

 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Znovu se přesvědčuji že podzim je krásný, je to, jako když si steleme hebké lůžko na klidnou, odpočinkovou noc. Všechna roční období jsou jiná, právě tak jako my jsme rozdílní. Nelitujme léta. Moc hezká báseň.
Jarmila Peerová
I já věřím,že ještě slunce vyjde a podzim bude k nám dobrotivý,však dobře ví,že po něm přijde na řadu krutá zima.Napsala jsi to Jituško pěkně a nám jsi připomněla,abychom si užívali každé slunné chvilky....
Jiří Libánský
Povedl se Vám verš zajímavé struktury i rytmu. A vůbec to nedopadlo špatně. Je to báseň, která stojí za to si ji, i třeba jen pro sebe, zarecitovat nahlas.
Olga Štolbová
Jitko,moc pěkné verše,ale z těch bubnujících kapek deště přichází melancholie.Snad aspoň houby můžou tu náladu vylepšit.A ty podzimní barvy neumí žádný malíř,tím si mě příroda přece jen dokáže podmanit.
Jana Šenbergerová
Těch letních dnů už mnoho nezbývá, tvá píseň je však vábivá. Kdo odolal by vyzvání, když tóny léta ještě zní... Možná si Podzim s Létem ještě zatančí.