Namísto slzí

Namísto slzí

13. 11. 2013

Bělostná linka
bez špetky zakřivení,
náhodná zmínka,
o tom to asi není,
bláhová touha
jak v šatech krajkových,
vteřina pouhá
a usedavý smích.

Tancuje můra
pod lampou do umdlení,
myšlenek fůra,
to nikdo nepozmění,
zda mě to mrzí,
co říci na otázku,
namísto slzí
tu roním svoji lásku.

 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Libánský
Paní Šenbergerová, nelámejte si s tím hlavu. To slovo tam není kvůli rýmu, ale svému emocionálnímu účinku, který je stejně těžko nahraditelný. Pro ten v časném ránu právě opuštěný, pomalu chladnoucí, vlhce živočišně teplý pelech, nad kterým se ještě třepetají doznívající zbytky nekontrolovatelných vášní, to považuji za výstižné pojmenování.
Jana Šenbergerová
Moc hezká je i reakce od jiřího, jen si marně lámu hlavu, jakým slovem by se dalo nahradit to pro mě "krvavé" tratoliště, když i útočiště tou krví tak trochu zavání, neboť zase příliš bojovně zní.
Jiří Libánský
nejsou jen noci zrychleného dechu budík nám diktuje svítání pak oblékání v spěchu po rychlé snídani chladne jen zvolna neochotně opuštěné lásky tratoliště odcházíš ještě potmě zeptáš se, kdy příště jsou nedílnou částí návratů ty dlouhé chvíle osamění prostě to patří k životu a těžko se to změní
Jana Šenbergerová
Tvé ronění lásky a usedavý smích ve mně vyvolávají neutuchající nadšení. Doufám, že se potkáme. Bude mi ctí potřást si pravicí s básnířkou tvého formátu. Ale ještě raději bych tě objala.
Jitka Chodorová
Roníš lásku krásně a pořád,co na to ten,komu tvoje verše patří?