Podzim života? Pryč se špatnou
náladou, čekají vás nové zážitky!

Podzim života? Pryč se špatnou
náladou, čekají vás nové zážitky!

30. 10. 2013

Pod heslem „podzim života“ se snad každému z nás vybaví stáří. Ano, stáří je naším podzimem života. Ale jaký ten podzim bude, to záleží na každém z nás. Někdo si při slovu podzim představí plískanice, zimu, melancholii a depresi. Jiní při slovu podzim vidí šikmé paprsky ještě hřejivého sluníčka, jak probleskují mezi červenými a žlutými listy, třpytící se krystalky první jinovatky na ještě zeleném trávníku a těší se na první sněhové vločky.

A stejné je to se stářím. Člověk by si ho měl užít v tom nejširším slova smyslu. Není nejmenší důvod, proč by se senior neměl radovat ze života, proč by ho neměl prožít aktivně, proč by se neměl věnovat svým zájmům a koníčkům, ba dokonce proč by se neměl dále vzdělávat. A to vše by měl sdílet v okruhu svých vrstevníků, neboť sdílená radost je dvojnásobná radost.

Naším cílem je toto seniorům umožnit. S tímto úmyslem vzniklo občanské sdružení SENIOR PARTNER, které se snaží podněcovat aktivitu seniorů a pořádat pro ně nejrůznější volnočasové aktivity. V současné době působíme v Domě dětí a mládeže v Praze 9 na Proseku, od ledna nás najdou senioři i v Ostravě - Porubě.

A o jaké aktivity mají senioři největší zájem? Bezkonkurenčně vedou počítače! Někteří naši senioři se v našich kurzech seznamují s počítačem poprvé (a nejsou výjimkou senioři, kterým už dávno bylo 80 let), jiní si prohlubují své znalosti a zdokonalují se. Mnozí propadli kouzlu digitální fotografie. A protože se neomezujeme jen na zpracování fotografií v počítači, ale učíme se také jak fotografovat, tak nás lze často vidět, jak „běháme po okolí a lovíme fotky“. Nezapomínáme ani na to, že „ve zdravém těle zdravý duch“, takže si u nás mohou senioři protáhnout tělo v rámci kurzů pohybových aktivit. Protože víme, že „kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem“, tak se od ledna vrhneme na angličtinu a němčinu. A abychom neopomněli estetično, nabízíme seniorům možnost navštěvovat kurz keramiky, kde mohou vyrábět báječné dárečky pro své blízké.

A to samozřejmě není všechno. Chodíme na společné výlety, pořádáme besedy a vůbec je nám spolu dobře. Pojďte se z podzimu života radovat s námi!

Více na www.senior-partner.cz

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Když si čtu Zpravodaj pro Prahu 11, kde bydlím, nebo pro Prahu 8, což je bydliště mé sestry, zjišťuji, že obě městské části nabízejí velké množství aktivit pro seniory. Tak doufám, že až mě třeba jednou nebude tak bavit to, co teď, najdu stejně další možnosti, jak se ve svém věku zabavit, když zrovna nebudu chtít být sama. Dřív mě děsilo to, že pro "důchodce" se pořádala jen odpoledne s dechovkou, kde zpívali někdejší dost známí zpěváci, ale dnes už třeba 80letí. Myslím, že je třeba střídat aktivity všeho druhu a nedat šanci lenivění, to se totiž rozroste v absolutní nezájem o vše kromě TV a povalování.
Jana Šenbergerová
Na podzimu přírodním i životním se mi líbí obě jeho tváře. Ta vlídná, barevná a ještě teplá stejně jako plná plískanic, mlh a větru. To se s radostí zašiju doma a věnuji se svým přátelům nejbližším - partnerovi a knihám, které máme rádi oba. Je moc příjemné užívat si po skororočním i životním ruchu a shonu odpočinku v závětří svého domova. Někdy je moc příjemné být sama.