Je to stáří, nebo ne?

Je to stáří, nebo ne?

31. 10. 2013

Hledám tvůj úsměv
i můj bezstarostný smích,
v zrcadle časů
dávno minulých.

Tak otáčím se zpátky
a mám trochu strach,
že doby mládí
už pokryl času prach.

Vše je však jinak,
nejsme zas tolik slabí,
cítím svůj úsměv na duši,
někdo mě volá: "babi"!

 

 

 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Libánský
Je to napsané opravdu moc hezky. Nejen obsahem. Ale i verš je svou strukturou a rytmem příjemný pro četbu i vhodný i k recitaci. Povedlo se Vám to a jistě to ocení i na onom zmiňovaném srazu.
Jitka Chodorová
Pro Hanku Procházkovou,klidně si tam tu básničku vezmi,ale pokud by jsi chtěla na sraz něco konkrétnějšího,jsem k dispozici.Ostatním děkuji za komentáře.
Jarmila Peerová
Je dobře,že " vše je jinak" a nás ten prach nepokrývá,i když občas zapochybujeme.Ty jsi Jituško milující babička a tak si nemusíš dělat obavy,vnoučkové Tě z takových myšlenek jistě vyvedou.Básnička,spíš bych napsala vyznání,se Ti povedlo...
Jana Šenbergerová
Na mě tak volají jenom dvě děti. Brzy k nim přibude vnoučátko třetí. Mládím, co bylo, se netrápím. V radostech stáří se utápím. :-)
Hana Procházková
"Babi" na mne volá pět vnoučat - vyjádřila jsi tu radost našeho věku krásně. Když, Jitko, dovolíš, vezmu Tvoji báseň na sraz absolventů po 56 letech od maturity na Jedenáctiletce
Zuzana Pivcová
I když takový stav neznám, báseň se mi líbí hodně!