Vitamínová bomba v mrazáku

Vitamínová bomba v mrazáku

8. 11. 2013

Používáte často citrony na přípravu nápojů a pokrmů? Někde jsem vyčetla, že nejvíce vitamínů je v kůře, až 10x více. Mám citron v mrazáku. Zmrzlý se lehce nastrouhá, a tak ho v tomto stavu používám do těsta, limonád, ale i jiných nápojů, zeleninových salátů nebo jídel.

Mohu vřele doporučit, osvědčilo se mi to. Někdy nastrouhám celý a když zbyde, dám do sáčku nebo nádobky a je připravený na příště.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Králová
Citronová kůra se sice často strouhá podle různých receptů do jídel, ale u nás doma odstraňujeme vrchní vrstvu, která bývá chemicky ošetřena proti plísním a škůdcům-jak bývá napsáno v obchodech. Snažíme se být víc opatrní než mlsní. :-(
Eva Klímková
Dobrý nápad, já ještě dávám do tvořítka na led šťávu z citronu a pak jen hodím kostku do čaje a nemusím čekat, až nebude horká a bude se moct hned pít.
Jiří Novotný
Dobrý nápad.A je stále čerstvý a vždy po ruce.