Pozor na barvu mouky

Pozor na barvu mouky

23. 11. 2013

Chtěla bych se s vámi podělit o můj poznatek. Jsem vyučená prodavačka a tak nějak ve mě zůstala jakási pravidla, která se týkala potravin. Konkrétně mám na mysli barvy pytlíků na mouku. Téměř celý život jsem tak nakupovala podle barev. Bylo pro mě dané, že hladká je zelená, modrá je polohrubá a hrubá je červená. Asi opravdu stárnu, už se několikrát stalo, že přinesu domů úplně jinou mouku, než jsem chtěla. Vždyť jsem vzala červenou! Ano, ale není hrubá ale hladká!

Také kvalita mouky je různá a stalo se, že cukroví po upečení vypadalo nějak jinak, než mělo. Po laickém bádání po příčinách jsem se dověděla, že obsah lepku je různý a hodně záleží na způsobu a době sušení obilí před mletím. Vděčím havlíčkobrodskému mlýnu, který zůstal u "starého" značení a drží si označení hladká - zelená, polohrubá - modrá a hrubá - červená. I cukroví upečené z této mouky mělo "svůj" tvar. Možná je to jen tím, že jsem broďačka. Jistá věc je ta, že u tohoto produktu nemusím přemýšlet a jdu podle "barvy". Opravdu stárnu.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.