Jak přemoci pečící papír?

Jak přemoci pečící papír?

12. 12. 2013

Aby pečící papír před pečením cukroví nebo lívanců na plechu neodstával a rovně držel, jednoduše ustřihnu velikost pečícího papíru a ten zmuchlám do kouličky, dobře pomačkám a pak ho teprve rozprostřu na plech. Sice vypadá zmuchlaně, ale krásně přilne k povrch plechu a nikde neodstává.

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Já ho také normálně na plech položím proti směru zabalení a on si dá říci. A když peču něco, co z něho pěkně sklouzne, tak ho klidně nechám na plechu i pro příště.
Jiřina Votavová
Pečící papír také otáčím proti směru zabalení a používám ho ještě z důvodu usnadnění následného mytí.
Květoslava HOUDKOVÁ
Pečící papír je zřejmě dobrá pomůcka, ale já ji nepotřebuji. Jakékoliv nádoby, pánvičky, formy,formičky vystříknu Olejem ve spreji. Nic se mi nepřipeče, nepřipálí ! Olej se nevsákne! - zůstane jako ochrana mezi nádobou a potravinou. Např. zkuste!! na pečícím papíru uvařit pudink, krém atd. Já = 1 os. spotřebuji obsah 300 ml cca 1x/rok, dcera pro 4 čl. "žravou"rodinu 2 x/rok - super vyhovuje!
Lada Boháčová
Čas od času dělám domácí sekanou. Místo toho, abych ji potírala vajíčkem, potřu ji plnotučnou hořčicí. Po upečení má pěknou barvu a dobrou chuť.
Jana Slavíková
Zmuchlaný pečící papír používám při pečení v kulaté formě. Při pečení cukroví na plechu stačí papír navlhčit v rozích.
Dagmar Králová
U nás doma roli papíru otočíme proti směru zabalení a přejedeme papírem přes hranu stolu a je hned krásně rovný a nedělá neplechu a leží i na plechu. Dříve to studenti používali k rovnání pauzáku na rýsování.
Svatava Páleníková
Růženko, také já jsem vyzkoušela, protože mě vždy strašně rozčilovalo, jak se papír kroutí. Moc děkuji za skvělou a přitom jednoduchou radu. A taky jsem vyzkoušela váš trik s vyklopováním včelích úlů. Díky a přeju krásné svátky!
Pavla Vítková
Díky za radu, funguje to skvěle!
Růžena Antlová
Jitko zrovna před týdnem jsem si chystala na plechy pečící papír a měla jsem na návštěvě kamarádku.Nechápavě na mě hleděla když viděla jak ho muchlám.Pak byla překvapená a dnes už muchlá papír taky.
Růžena Antlová
Jani co já se vždy nazlobila když mi na plechu nedržel,zvlášť když jsem ustřihla o něco větší kus tak jsem jednou chytla nerva fakt ho zmuchlala a hodila do koše s tím ,že ustřihnu nový menší a ouhá sice pečící papír na roličce ještě byl ,ale zas vystašil jen na půl plechu. Těsto ušlehané ,tak nezbylo nic jiného než zmuchlaný papír narovnat a dát na plech a fígl byl na světě.
Jitka Chodorová
Já to pořád říkám Růženko,že jste tady nejšikovnější holka.Zrovna jsem s tím teď měla problém při pečení cukroví,protože jsem pokládala poslední kousek papíru a on si tam dělal,co chtěl.Tak díky.
Jana Šenbergerová
Hned jsem to vyzkoušela. Dobrý fígl, Růženko. Jen by mě zajímalo, jak tě to napadlo. To ses rozzlobila, že odstává, zmuchlala ho, zjistila, že nemáš další, tak použila ten zmuchlaný? :-)) Spousta "vynálezů" přichází na svět podobným způsobem.